You are currently viewing Як діяти, якщо під час освітнього процесу зазвучить сигнал повітряної тривоги: нові пояснення від МОН

МОН наголошує, що освітній процес в умовах воєнного стану повинен бути орієнтований на створення безпечних умов навчання.

Безпека учасників освітнього процесу має бути на першому місці при визначенні формату навчальних занять.

Керівники закладів освіти персонально відповідають за організацію безпечних умов для здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників закладу освіти.

Якщо зазвучить сигнал «Повітряна тривога» або інший сигнал оповіщення потрібно негайно перервати навчання незалежно від обраної форми організації освітнього процесу. Учасники освітнього процесу повинні організовано пройти в укриття й перебувати там до скасування тривоги, за можливості продовжуючи навчання в укритті.

Після відбою МОН рекомендує продовжити освітній процес з урахуванням необхідного корегування, зокрема внести зміни до календарно-тематичних планів у межах розкладу навчальних занять, затвердженого керівником закладу освіти.

Якщо сигнал «Повітряна тривога» зазвучить під час навчального заняття в синхронному режимі, педагоги повинні зупинити урок та закцентувати увагу учнів на необхідності пройти до безпечного місця, де за можливості й відповідних технічних умов можна продовжити навчання.

Щоб забезпечити безперервність освітнього процесу в разі частого оголошення сигналу «Повітряна тривога», зокрема в закладах освіти, розміщених на прифронтових територіях, МОН пропонує застосовувати асинхронний режим навчальних занять.

Примітка. Складено відповідно до листа МОН «Щодо окремих питань організації освітнього процесу в умовах воєнного стану» від 03.11.2023 № 1/17310-23.

За матеріалами  Практики управління закладом освіти №12 за грудень 2023 р.

  • Категорія запису:Новини