1). Мінреінтеграції:
– За останні 7 місяців близько 60 млн грн грошової допомоги отримали українці, які перемістилися з ТОТ або були евакуйовані із прифронтових територій.
– Вугледобувні підприємства, особливо на прифронтових територіях, потребують підтримки.
Проблеми вугледобувних підприємств обговорили на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Йшлося про шахти на Донеччині, Дніпропетровщині, Львівщині та Волині.
У засіданні взяли участь народні депутати, представники Мінреінтеграції, Міненерго, Мінекономіки, Мінфіну, Мінінфраструктури, Держпраці, АТ «Укрзалізниця», обласних та міських військових адміністрацій, керівники вугледобувних підприємств.
Зокрема, присутні зосередилися на пошуку рішень щодо виплати заборгованості заробітної плати працівникам шахт.
Окрему увагу зосередили на прифронтових шахтах. Зокрема, обговорювали відносини між Держпідприємством «Добропіллявугілля-видобуток» та Добропільською міською громадою.
За результатами наради було надано доручення відповідальним ЦОВВ та ОВА провести аналіз та визначити потребу у вугільній продукції у межах регіонів та закладів відповідних галузей. Також присутні дійшли висновку, що задля покращення реалізації вугілля Міненерго має розробити прогнозний паливно-енергетичний баланс з огляду на виклики воєнного стану.
2). Мінфін:
– Україна залучила п’ятий транш обсягом близько 2,2 млрд доларів США від МВФ в рамках чотирирічної програми Extended Fund Facility.
–У І півріччі 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 208,7 млрд грн, що на 40,4 млрд грн більше ніж у І півріччі 2023 року.
– У червні 2024 року Міністерство фінансів України залучило 55 млрд грн від випуску державних облігацій.
– За даними Державної казначейської служби, за червень 2024 року до загального фонду держбюджету надійшло 138 млрд грн, з яких кожну п’яту гривню забезпечили дивіденди держпідприємств.
3). Мінекономіки:
– Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2025-2027 роки схвалено постановою КМУ від 28 червня 2024 р. № 780 (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-skhvalennia-osnovnykh-prohnoznykh-makropokaznykiv-ekonomichnoho-i-s780280624).
Деталі за посиланням:
– Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко підписала Фінансову угоду між Україною та Європейським Союзом, яка регулює отримання грантової допомоги в рамках Ukraine Facility у розмірі €5,27 млрд протягом наступних чотирьох років.
Відповідне рішення про залучення грантової підтримки від ЄС було прийнято на засіданні Уряду минулого тижня.
4). Опубліковано свіжий Макроекономічний та монетарний огляд НБУ, в якому представлено економічні результати травня-червня 2024 року.
У документі, зокрема, зазначено, що брак працівників залишається значним і продовжує тиснути на зарплати в бік збільшення. https://is.gd/lz2MjC
5). У МОЗ триває підготовка до контрактування державних медзакладів у межах Програми медичних гарантій-2025.
6). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит:
– Заморожування МЗП до 2028 року – надмірно жорсткий захід, – зазначив Гетманцев та пропонує передбачити збільшення розмірів прожиткового мінімуму та МЗП на 2025 – 2027 рр. на прогнозний рівень індексу споживчих цін. https://news.dtkt.ua/labor/compensation/91604-zamorozuvannia-mzp-do-2028-roku-nadmirno-zorstkii-zaxid-getmancev
Довідково: Слід зазначити, що Федерація профспілок України від імені мільйонів працівників та ветеранів праці звернулась до народних депутатів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій на наступні 3 роки (ПКМУ від 28 червня 2024 р. № 751) та захистити громадян України від кризи вартості життя в умовах війни (до Голови ВРУ Руслана СТЕФАНЧУКА листом від 04.07.2024 № 05/01-15/363, голів депутатських фракцій та груп, народних депутатів України листом від 04.07.2024 № 05/01-15/365, секретаріату НТСЕР).
Так, мінімальна зарплата у розмірі 8000 грн складе лише трішки більше 30% середньомісячної зарплати проти 50%, рекомендованих Директивою ЄС та положеннями чинної Генеральної угоди, а прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн) – 30% від фактичного прожиткового мінімуму, розрахованого Мінсоцполітики.
Це загрожує стагнацією рівня заробітної плати для основного персоналу переважної більшості галузей, що призведе до поляризації суспільства за рівнем доходів та зростання напруги в середині країни.
Підсумки рішень Уряду за тиждень, зокрема:
– Виділено 100 млн грн на відновлення зруйнованих внаслідок російської ракетної атаки 8 липня 2024 року будівель НДСЛ «Охматдит» та Центру дитячої кардіології. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що кожній родині з дітьми, яка постраждала від російської атаки на лікарню, разом з ЮНІСЕФ буде виділена допомога у розмірі 10 тис. 800 грн на кожного члена родини.
https://bit.ly/3VUUGQy; https://t1p.de/58fo1
– Уряд дав «зелене світло» професійній адаптації ветеранів та членів їхніх сімей за бюджетні кошти. За відповідною програмою на 2024 рік передбачено 71 млн гривень.
Уряд вніс зміни до постанов від 21 червня 2017 р. та № 432 і від 18 березня 2024 р. № 307, якими передбачив механізм використання бюджетних коштів на заходи з професійної адаптації ветеранів війни, членів їхніх сімей, родин полеглих воїнів; запровадив умову обов’язкового працевлаштування цих осіб після професійної адаптації; визначив категорії осіб, які отримуватимуть послугу із професійної адаптації в першочерговому порядку. https://t1p.de/il8uy
– Уряд дав старт реалізації проекту із запровадження по всій Україні фахівців із супроводу ветеранів. 5 липня 2024 року ухвалено постанову, яка забезпечує фінансування проекту із запровадження фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб по всій території України – в межах системи переходу від військової служби до цивільного життя.
Ухвалений документ визначає порядок, умови та механізм надання у 2024 році субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на забезпечення реалізації проекту. Зокрема, вирішує питання оплати праці фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.
На реалізацію проекту у цьому році передбачено 2 924 445,5 тис. грн. https://t1p.de/pfthg
– Затверджено порядок та умови надання субвенції для реалізації реформи «Нова українська школа». Її розмір у 2024 році становить 1,5 млрд грн: https://t1p.de/g80et
Довідково: МОН: Субвенція НУШ–2024: на що виділено кошти. https://www.kmu.gov.ua/news/subventsiia-nush2024-na-shcho-vydileno-koshty
Департамент з питань бюджету та оплати праці