You are currently viewing Webometrics 2022: опубліковано рейтинг кращих вишів України за рівнем присутності в Інтернеті

Webometrics Ranking of World’s Universities опублікував черговий рейтинг університетів світу за рівнем їхньої присутності в інтернеті. Результати цього дослідження публікують 19 років поспіль у січні та липні.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка визнали найкращим вишем в Україні за версією Ranking Web of Universities.

На другому місці опинився Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Третє місце посів Сумський державний університет.

Також до першої десятки найкращих вишів України потрапили:

  • Національний авіаційний університет;
  • Харківський національний університет радіоелектроніки;
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна;
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України;
  • Національний університет «Львівська політехніка»;
  • Національний технічний університет «Дніпровська політехніка».

Водночас Львівський національний університет імені Івана Франка опинився на 12 місці, Київський національний університет технологій та дизайну – на 14 місці, Національний університет «Києво-Могилянська академія» – на 23 місці, а Київський університет імені Бориса Грінченка – на 58 місці.

Загалом у 2021 році Національна дослідницька рада Іспанії оцінила для Ranking Web of Universities понад 31 тисячу університетів світу, серед яких – 313 з України.

У процесі складання рейтингу Webometrics враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту закладу освіти, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, кількість завантажених на сайт файлів та інші показники.

Іншими словами, автори рейтингу оцінюють змістову та інформаційну складову сайту певного закладу вищої освіти. Розробники зазначають, що під час складання рейтингу показники відвідуваності та дизайн сайтів до уваги не беруться.

Новий рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних, отриманих розробниками в січні 2022 року.

 За матеріалами – Webometrics

  • Категорія запису:Новини