You are currently viewing МОН презентує новий підхід до оцінювання наукових установ та університетів

Міністерство освіти і науки України розробило нову методику оцінювання ефективності науково-технічної діяльності наукових установ і закладів вищої освіти. Мета підходу — поліпшити якість досліджень в Україні з огляду на світовий досвід.

Проєкт наказу про затвердження методики опубліковано на сайті МОН для громадського обговорення, яке триватиме до 17 травня 2024 року.

Особливості:

Нова методика дозволить здійснювати оцінювання наукової роботи за новими критеріями, зокрема, з урахуванням досліджень, які сприятимуть розвитку світової науки, економіки, обороноздатності та суспільства України, а також відповідно до принципів відкритої науки.

Оцінювання:

  • проводитиметься одночасно для всіх наукових установ / закладів вищої освіти за  певним науковим напрямом;
  • відбуватиметься в цифровому форматі через Національну електронну науково-інформаційну систему (URIS), що забезпечить прозорість і оперативність процесу;
  • обов’язкова участь міжнародних експертів у проведенні атестацій, що має становити щонайменше як 30% усіх оцінювачів.

Над підготовкою проєкту методики працювала робоча група, до складу якої залучено представників закладів вищої освіти, Національної академії наук, національних галузевих академій та іноземних експертів. Також під час напрацювання пропозицій до методики були проведені консультації з експертами з Польщі, Німеччини, Великої Британії та США. Пропозиції обговорено з колегами з Нідерландів, Бельгії та Словенії під час реалізації міжнародного проєкту «Open Science for Ukrainian Higher Education System» (Open4UA), партнером якого є МОН.

Додаткову підтримку у новій методиці надано науковим установам, які є переміщеними, перебувають близько до лінії фронту чи кордону з рф.

Довідково:

Методику розроблено на виконання пункту 5 оновленого Порядку проведення державної атестації наукових установ та закладів вищої освіти в частині провадження такими закладами наукової (науково-технічної) діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 540.

За матеріалами МОН

  • Категорія запису:Новини