You are currently viewing Відповідати викликам сьогодення – ключовий акцент діяльності галузевої профспілки в умовах воєнного стану

15 червня 2023 року у м. Ужгород відбулося розширене засідання президії комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Першочерговим рішенням, яке схвалив виборний робочий орган, була оперативна реакція на звернення ЦК Профспілки щодо можливості надання посильної фінансової допомоги Херсонській обласній організації Профспілки працівників освіти і науки України. Голова обласної організації Профспілки Тетяна Повханич проінформувала, що внаслідок повного або часткового затоплення будинків після підриву Каховської ГЕС спілчани залишились без доступу до місця проживання. Для здійснення виплат членам Профсплки, які постраждали внаслідок техногенної катастрофи було вирішено надати безповоротну фінансову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень.

Питання про взяття на профспілковий облік профспілкових організацій довела до відома присутніх очільниця обласної організації Профспілки. Так, відповідно до пункту 65.7 Статуту Профспілки працівників освіти і науки України та враховуючи рішення установчих конференцій, на профспілковий облік до обласної організації Профспілки були взяті Об’єднана організація профспілки працівників освіти Солотвинської селищної ради Профспілки працівників освіти і науки України та Об’єднана організація профспілки працівників освіти Пийтерфолвівської територіальної громади Профспілки працівників освіти і науки України.

Інформацію про роботу районних, об’єднаних, міських організацій Профспілки щодо легалізації первинних профорганізацій через відображення у ЄДР відомостей про юридичну особу озвучила юрисконсульт обласної організації Профспілки Ганна Ключевська. Було наголошено, що профспілки, їх організації є юридичними особами, мають свої печатки, штамп, розрахунковий рахунок, тому, відповідно до законодавства України, при їх створенні висуваються такі ж вимоги, як і до будь-якої іншої організації, підприємства чи комерційної фірми в країні.  Процедура прийняття уповноваженим органом з питань легалізації (реєстрації) громадських формувань рішень щодо легалізації професійних спілок та їх об’єднань здійснюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань». При цьому, даний процес значно спрощується, якщо організація, яка утворюється, одночасно приймає рішення про входження її до вже існуючої спорідненої чи галузевої профспілки.

Первинні профспілкові організації закладів освіти на території усіх громад зберігають свій статус первинних, які перебувають у профобслуговуванні  районних, об’єднаних, міських організацій Профспілки.

Підсумок аналізу довідкових матеріалів структурних ланок обласної організації профспілки вказав на те, що більшість галузевих профспілкових організацій області легалізовані в частині їх прав, які діють згідно Галузевого Статуту.

Інформаційне суспільство вимагає постійного вдосконалення форм і методів ефективних комунікацій та донесення результатів роботи профспілкових організацій до їх спілчан, до суспільства. Саме тому, під час роботи засідання президії було розглянуто питання про інформаційний обмін між організаційними ланками обласної організації Профспілки та змішані форми комунікації.

Федір Смірнов, спеціаліст з внутріспілкової та інформаційної роботи обласної організації Профспілки наголосив, що однією з головних умов для успішної інформаційної діяльності обласної організації Профспілки є налагоджена система інформаційної політики та її реалізація спільно з організаційними ланками.

Однак, підхід роботи структурних ланок Обласної організації Профспілки щодо формування позитивного іміджу Профспілки, створення надійних прямих і зворотних каналів зв’язку з первинними профорганізаціями, присутності у медійному просторі вимагає певного оновлення та модернізації.

Наостанок було внесено зміни до кошторису доходів та видатків комітету обласної організації Профспілки на 2023 рік та затверджено План основних заходів комітету обласної організації Профспілки на ІІ півріччя 2023 року з прийняттям відповідних постанов.

Пресслужба обласної організації Профспілки

 

Пресслужба обласної організації Профспілки

  • Категорія запису:Новини