You are currently viewing В Ужгороді стартуватиме проєкт по налагодженню якісного освітнього процесу для внутрішньо переміщених освітян

З перших дній повномасштабної війни в Україні західні області, зокрема й Закарпатська, прийняла масову хвилю внутрішньо переміщених осіб з усієї країни. Чимала кількість цих людей були змушені оселитися в закладах та установах освіти області. Серед людей, які опинилися на Закарпатті після 24 лютого, є і педагогічні працівники усіх рівнів.

Саме через тимчасове проживання та перебування у закладах освіти внутрішньо переміщених осіб вкрай необхідне налагодження якісного освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання.

Відрадно, що за сприяння ПРООН, ГО «Інститут громадської освіти та праці» та Профспілки працівників освіти і науки України буде реалізовано грантовий проєкт під назвою «Освіта без обмежень».

Метою проєкту є забезпечення освітян цього особливого 2022-2023 навчального року безперервним доступом до процесу навчання, умовами для роботи при збереженні місця працевлаштування; підтримка дітей та молоді на території трьох міських громад, а саме: Трускавецької, Львівської та Ужгородської.

Облаштування визначеного освітнього простору у зазначених громадах за сприяння проєкту дозволить у межах співпраці, яка задекларована в Обласних та Територіальних угодах про співпрацю, посилити соціальне партнерство та продовжити соціальний діалог між освітянською спільнотою та органами місцевого самоврядування, що сприятиме покращенню надання освітніх послуг та збільшенню охоплення дистанційним навчанням найуразливіших груп.

Наразі завдяки зусиллям Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України триває робота по відкриттю хабу в Ужгороді на базі Обласного будинку культури профспілок.

Педагогам серед внутрішньо переміщених осіб буде надана можливість дистанційно працювати у своєму навчальному закладі. Також там планується проводити різні зустрічі, тренінги, розглядається можливість і позаурочного перебування з метою методичної підготовки тощо.

Для переміщених освітян та представників громад будуть організовуватись заходи, які сприятимуть діалогу, соціальній згуртованості та адаптації вчителів.

Довідково

Проєкт «Освіта без обмежень» реалізується ГО «Інститут громадської освіти та праці» у партнерстві з Профспілкою працівників освіти і науки України за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.

Пресслужба Закарпатської обласної організації Профспілки

  • Категорія запису:Новини