Ситуація в Україні, що відбувається зараз, виходить за межі звичайного людського досвіду. Вона значно порушила життєдіяльність людей, завдала шкоди їх здоров’ю, принесла великі людські втрати, значні матеріальні збитки, тощо.
Такі кризові ситуації підвищують рівень стресу у людини, а в довгостроковій перспективі можуть мати значні соціальні та психологічні наслідки для цілих сімей та спільнот. У зв’язку з цим, значної актуальності набирає психосоціальна підтримка, тобто дії спрямовані на задоволення як психологічних, так і соціальних потреб окремих осіб, сімей та спільнот. Це також дії, спрямовані на полегшення страждань осіб, які перебувають у важкій життєвій ситуації та відновлення їхнього психосоціального благополуччя.
Вчасно та якісно надана психосоціальна підтримка може допомогти відновитись після кризової події значно швидше та мінімізує ризик виникнення серйозних психологічних проблем. Саме педагоги є тією професійною групою, яка особливо схильна до дезадаптивних тенденцій.
Для того, щоб навчитися розкривати свій внутрішній потенціал, допомогти розвинути механізми подолання стресу та підвищити стійкість до нього 19 вересня 2024 року у м. Ужгород була організована сесія з психосоціальної підтримки та турботи про себе для голів організаційних ланок Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
Запрошені на захід регіональна координаторка з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Квітослава Бачинська та тренерка, лідерка волонтерів Ірина Пасєвич спершу ознайомили присутніх з основними напрямками та принципами діяльності організації, а згодом перейшли до практичної частини сесії, а саме: порад про те, як турбуватись про себе, адже для того, щоб мати сили та ресурс для допомоги іншим, потрібно в першу чергу дбати про своє фізичне та ментальне здоров’я.
Голови районних, об’єднаних, міських організацій Профспілки, первинних профспілкових організацій закладів вищої освіти отримали базові знання про те, що таке психосоціальна підтримка, дізнались в чому її актуальність, розібрали реакції на кризові події та ознаки гострого стресу, знаходили способи допомоги собі впоратися зі стресом та пропрактикували вправи на його регуляцію.
Головний висновок навчального заходу – аналіз власних реакцій на ту чи іншу подію та важливість турботи про себе. Даний досвід дає змогу вчасно звертатися за допомогою, якщо є відчуття, що стрес впливає на ваше життя.
Враховуючи, що одним з пріоритетів діяльності профспілкових організацій галузі в умовах війни є допомога спілчанам, збереження їх життя та здоров’я, у тому числі й психологічна підтримка, отримані практичні знання та навички допоможуть освітянам-лідерам профспілкових організацій області працювати ще ефективніше та не забувати про турботу про себе.
Більше фото ТУТ
Пресслужба обласної організації Профспілки