You are currently viewing Спільні дії приносять результат: збережено кількість одержувачів стипендій

   Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову№ 46 від 26 січня 2022 року «Про внесення зміни до пункту 13 Порядку призначення і виплати стипендій». Прийняття акту зумовлено необхідністю унормування положень Порядку щодо встановлення ліміту здобувачів, яким буде призначатися академічна стипендія.

Відповідно до документу показник стипендіатів становитиме 40-45% (а не до 35-40%, як це було передбачено попередньою Постановою КМУ від 1 вересня 2021 року №933).

   Впродовж шести місяців Профспілка працівників освіти і науки України разом зі студентськими лідерами та профспілковими активами боролася за права студентів на отримання академічних стипендій – не допущення скорочення кількості стипендіатів. 

ЦК Профспілки, її організаційними ланками було направлено сотні листів-звернень із вимогами до профільних міністерств, Уряду, Президента; студентами були проведені акції протестів, флешмоби, записано всеукраїнське відео-звернення до Уряду.

Всі ці спільні дії дали свій результат – 26 січня на засіданні Уряду була прийнята відповідна Постанова, якою кількість стипендіатів встановлена в діапазоні від 40 до 45% фактичної кількості студентів денної форми здобуття освіти, які навчаються за державними (регіональними) замовленнями.

Проте, разом із прийняттям такого важливого для студентської молоді документу, необхідно внести відповідні зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» та передбачити збільшення обсягів видатків для виплати академічних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів для фінансового забезпечення норми ліміту стипендіатів на рівні від 40 до 45%.

  • Категорія запису:Новини