You are currently viewing Спільна робота профспілкових органів триває навіть у будні воєнного часу

Не дивлячись на усі складнощі роботи в умовах воєнного часу 16 червня 2022 року в режимі відеоконференції відбулося планове засідання президії та пленум комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Одне з ключових питань засідання президії – про роботу Об’єднаної організації Перечинщини щодо організаційного зміцнення Профспілки в умовах реорганізації профспілкової структури – висвітлили голова організації Володимир Король та співдоповідач, спеціаліст обласної організації Профспілки Федір Смірнов. Винесення даного питання до плану роботи зумовлене завершенням адміністративно-територіальної реформи на Закарпатті, а отже і змінами у всіх, без виключення, територіальних ланках обласної організації Профспілки. За підсумками обговорення, президія констатувала, що у роботі комітету Об’єднаної організації Профспілки, його президії є ряд невирішених питань та напрямків діяльності роботу з яких потрібно активно відновлювати.

Голова облорганізації Тетяна Повханич проінформувала учасників про завдання організаційних ланок Профспілки щодо оздоровлення і відпочинку членів профспілки та їх дітей у 2022 році. Було наголошено, що літнє оздоровлення у 2022 році проводитиметься для членів профспілки виключно на території області з урахуванням обмежувальних заходів через військову агресією російської федерації проти України. Враховуючи складну ситуацію із забезпеченням безпеки дітей під час можливих повітряних атак, а також відсутність бомбосховищ у ЗДО, оздоровлення дітей та підлітків членів профспілки на базі заміських оздоровчих дитячих таборів не здійснюватиметься, як і традиційне оздоровлення та відпочинок членів профспілки та їх дітей на базі відпочинку «Галчонок» у смт. Затока Одеської області.

Наостанок був затверджений план роботи Закарпатської обласної організації Профспілки на ІІ-е півріччя 2022 року.

Ключовим питанням пленуму комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України було: про завдання членських профспілкових організацій з укладання угод та колективних договорів, їх відповідність нормам законодавства, положенням Галузевої та Обласної угод на 2021-2025 роки.

З обширною інформацією та детальним аналізом ситуації з укладання станом на 15 квітня 2022 року угод на територіальному рівні та колективних договорів в закладах та установах освіти Закарпатської області виступила голова обласної організації Тетяна Повханич. За узагальненими даними рівень охоплення працюючих колдоговірною роботою становить 99,6 відсотка.

У більшості організацій профспілки укладено та зареєстровано відповідно до чинного законодавства нові угоди, з окремими територіальними громадами процес укладання знаходиться на завершальній стадії. Розробляються нові колдоговори в закладах освіти, які приєдналися до районних, об’єднаних, міських організацій після проведення адміністративно-територіальної реформи. В окремих закладах освіти укладення нових колективних договорів призупинено на період дії воєнного стану.

Враховуючи той факт, що соціальний діалог є пріоритетним під час укладання колективних договорів та угод, територіальним організаціям Профспілки, у яких закінчився термін дії Угод/колективних договорів та не укладено нові, було рекомендовано розпочати у визначеному законодавством порядку переговори щодо їх укладання.

Головний бухгалтер обласної організації Профспілки Наталія Кробинець озвучила питання щодо виконання Зведеного бюджету доходів і витрат Закарпатської обласної організації та її організаційних ланок за 2021 рік. Було зазначено, що кошти, що надходять від членських профспілкових організацій та інших джерел, використані для досягнення статутних завдань та мети, фінансування культурно-масових заходів, оздоровлення членів профспілки та їх дітей, надання безповоротної допомоги членам профспілки, профспілкову освіту та інші заходи передбачені Статутом Профспілки.

Пресслужба обласної організації Профспілки

  • Категорія запису:Uncategorized