You are currently viewing Президентка AFT Ренді Вайнгартен: українські вчителі – будівничі нації

Президентка Американської федерації вчителів Ренді Вайнгартен у своєму інтерв’ю американському телеканалу MSNBC поділилася враженнями про візит до України та зустрічі із українськими вчителями. Інтерв’ю за день переглянуло понад мільйон глядачів (MSNBC – популярний телеканал доступний у США, Канаді та Близькому Сході та Південній Африці).

Ренді Вайнгартен розповіла телеведучій Ніколь Воллес про свої враження щодо поїздки у Львів та те, що вона дізналася від вчителів під час перебування в Україні.

Освітяни розповіли американській делегації свої історії з життя у час війни, про страшні ризики з якими вони зіштовхнулися коли виконували свої обов’язки й навчали дітей, незважаючи на жахливу війну в Україні.

«Ми маємо довгу історію боротьби за свободу та демократію, а також освіту як тут так і закордоном. І Профспілка працівників освіти і науки України, з якою ми познайомилися ще в 2014 році, коли я приїжджала в Україну під час революції на майдані, запросила нас знову приїхати», – сказала президентка AFT.

«Ми побачили  величезну силу та хоробрість українських вчителів та українського народу. Вони – будівничі нації в прямому сенсі цього слова. Для мене було честю, що вони поділилися своїми історіями і чесно розповіли нам про свої переживання, турботу про дітей та бажання зробити все, щоб діти мали переконання, що України переможе у цій війні за свободу, проти росії», – поділилася Ренді Вайнгартен.

Очільниця Американської федерації вчителів також із жалем зазначила, що перебування на війні матиме довгострокові наслідки.

«Я говорила з українською вчителькою, учні якої розкидані по всьому світу, і вона щотижня підтримувала з ними зв’язок. Це зв’язок відносин, а побудова взаємовідносин – це найважливіше зараз. Всі ходять потроху в школу, щоб підтримувати зв’язок між учнями, між вчителями. І переміщені вчителі, з якими ми зустрілися, намагаються створити такий досвід як особистого спілкування, так і онлайн. Але довгострокова емоційна травма буде дуже складною проблемою, з якою нам усім доведеться мати справу», – підкреслила Ренді під час інтерв’ю на телеканалі.

Вона висловила захоплення, що голови обласних організацій Профспілки, навіть тимчасово окупованих територій, змогли приїхати на зустріч із американською делегацією.

«Ми запитали їх про їхні думки про ситуацію і вони нам відповіли, що вісім місяців тому всі думали про те, як вижити, а зараз вони хочуть утримувати цей зв’язок – школи зі школою, класу із класом. Вони хочуть бути переконані, що вони є частиною світу, і вони хочуть виграти ці війну та вибороти свою свободу», – сказала Ренді Вайнгартен.

Насамкінець розмови Ренді наголосила: «Знаєте, якщо чесно, ми боремося на виборах, щоб зберегти демократію, а українці щодня борються за перемогу у війні за самовизначення. І освітяни подякували нам, що ми з ними! Ми не хочемо, щоб про Україну забували – сказали нам учителі».

  • Категорія запису:Новини