You are currently viewing Семінар Служби правової допомоги Профспілки: працюємо онлайн

17 листопада 2022 року у режимі онлайн відбувся семінар Служби правової допомоги Профспілки працівників освіти і науки України.

Відкрив роботу заходу Голова Профспілки Георгій Труханов і наголосив, що у такий складний час особливо важливо підвищувати рівень захисту спілчан та здійснювати контроль за дотриманням законодавства про працю.

Голова Профспілки задав активний тон семінару і побажав не лише отримати відповіді на свої запитання від спікерів, а й поділитися досвідом та особливостями роботи на місцях.

Заступник Голови Профспілки Сергій Романюк поінформував про головні завдання, які стоять перед Профспілкою та Службою правової допомоги у час дії воєнного стану, зокрема, це – збереження життя людей, безпека праці, недопущення скорочення робочих місць, питання справедливої оплати праці, дотримання норм колективних договорів та угод тощо. Також розповів про співпрацю із профільними міністерствами та ФПУ у питаннях напрацювання законодавчої бази.

Далі продовжилася практична частина семінару, де запрошені доповідачі висвітлювали актуальні правові питання.

Так, про зміни в нормативно-правовому забезпеченні діяльності закладів загальної середньої освіти та працівників цих закладів в умовах воєнного стану поінформував Володимир Божинський – керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення та децентралізації в освіті Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України.

Завідувач відділу правової експертизи Департаменту правового захисту ФПУ Георгій Селіванов здійснив аналіз основних законодавчих змін трудового законодавства в умовах воєнного стану, які впливають на стан правового захисту працівників та поділився інформацією із учасниками Онлайн-семінару.

Про особливості здійснення державного соціального страхування в умовах воєнного часу розповів колега Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення ФПУ Володимир Максимчук.

Підбиваючи підсумки семінару учасники обговорили практичні питання та обмінялися досвідом діяльності Служби правової допомоги Профспілки на місцях.