You are currently viewing Освітяни за якісний та конструктивний діалог з громадами

30 березня 2023 року в місті Ужгороді відбулося засідання Закарпатської обласної Ради профспілок.

Ключове питання порядку денного «Про роботу Президії у 2022 році та пріоритетні напрями діяльності профспілкових організацій усіх рівнів щодо зміцнення потенціалу і посилення їх ролі в умовах воєнного стану» озвучив голова Закарпатської облпрофради Іван Зелінський.

У звіті голови були окреслені різні вектори роботи: організаційна, робота у період воєнного стану, соціальний діалог, робота з молоддю, інформаційна робота та фінансово-господарська.

Беручи участь у обговоренні доповіді, голова Мукачівської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Христина Михайлова поділилася досвідом роботи профспілки, в умовах воєнного стану та наголосила, що організація не тільки продовжує виконувати свої статутні завдання, а й розширює спектр своїх обов’язків.

Виборним органом Мукачівської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України налагоджена тісна співпраця з соціальним партнером, завдяки чому приділяється велика увага вирішенню питань щодо захисту трудових, соціально-економічних змін у зв’язку із воєнним станом. Також було зауважено, що на період воєнного стану:

  • заробітна плата виплачується в повному обсязі;
  • збережено усі надбавки, доплати (за стаж, престижність -30%, доплата за перевірку зошитів, класне керівництво, кабінети, що пройшли атестацію, за гурткову роботу та інші види );
  • усім педагогічним працівникам виплачені оздоровчі, винагорода за сумлінну працю у розмірі посадового окладу та інші види матеріального стимулювання;
  • з 1 січня 2023 року відбулося підвищення заробітної плати на 30% у закладах дошкільної освіти Мукачівської ТГ із коштів місцевого бюджету таким категоріям: вихователям, помічникам вихователям, працівникам харчоблоків, медичним сестрам.

В організації ведеться чіткий облік мобілізованих осіб із сімей працівників освіти,  їм надається матеріальна допомога. Підтримується зв’язок зі своїми мобілізованими спілчанами – це 14 працівників освіти (з них 8 педагогів). Всім мобілізованим на  військову службу педагогічним працівникам збережено виплату середнього заробітку, з коштів міської організації їм надано матеріальну допомогу. Окрім того, 6 з них отримали додатково виплати з коштів первинних профорганізацій.

На початку повномасштабного вторгнення працівниками  освіти та культури проводилась велика робота з внутрішньо переміщеними особами. Багато профспілкових активістів волонтерили, працювали на складах, у хабах, допомагали з поселенням. На базі трьох закладів освіти проживали вимушено переміщені особи.

Також активну роль в обговоренні зазначеного питання взяла голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Повханич. У своєму виступі очільниця найчисельнішої та найпотужнішої організації, яка складає 60% від загальної чисельності членства обласної Ради профспілок, зупинилася на проблемних питаннях галузі освіти та критично зауважувала на потребі поглибленої співпраці з територіальними громадами, обласною військовою адміністрацією, адже від якісного та конструктивного діалогу та співпраці на найвищому рівні залежить добробут спілчан.

Усі озвучені представниками освітян у раді пропозиції та доповнення були зафіксовані та взяті до уваги при прийнятті відповідної постанови.

Пресслужба обласної організації Профспілки

 

  • Категорія запису:Новини