You are currently viewing Особливий навчальний рік в умовах воєнного стану та діяльність профспілкових організацій в цей період

15 вересня відбулось виїзне розширене засідання президії комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Відкриваючи роботу президії та озвучуючи питання порядку денного щодо особливостей організації навчального процесу у 2022/2023 навчальному році та завдання Профспілки працівників освіти і науки в умовах воєнного часу голова обласної організації Тетяна Повханич наголосила, що новий навчальний рік розпочався в умовах воєнного стану і найперше питання, яке зараз хвилює усіх учасників навчального процесу – це безпека! І саме від безпекової ситуації в країні та області залежить формат роботи установ і закладів освіти та аспекти діяльності профорганізацій на місцях. Проте, в будь яких умовах, профспілка буде продовжувати активно функціонувати в усіх організаціях від закладів дошкілля до вищої школи. Було наголошено, що основний вектор уваги буде спрямовуватись на співпраці з соціальними партнерами, питаннях захисту трудових та соціально-економічних прав і гарантій працівників галузі. на наданні всебічної підтримки спілчанам, та членам їх сімей, які постраждали внаслідок бойових дій.

Ознайомлюючи присутніх з питанням про підсумки роботи організаційних ланок Профспілки щодо оздоровлення і відпочинку членів профспілки у 2022 році Тетяна Федорівна проінформувала, що на жаль, широкомасштабна агресія рф проти України змінила звичний — літнє оздоровлення проводилось виключно для членів профспілки та на території області. Оздоровлення дітей та підлітків членів профспілки не здійснювалось. Відтак, завдяки спільним діям обласної організації Профспілки та її членських організацій протягом літнього сезону було оздоровлено 256 працівників галузі-членів профспілки.

Окрема увага засідання президії приділялася діям обласної та територіальних організацій Профспілки щодо підтримки членів галузевої Профспілки, переміщених осіб та учасників бойових дій в умовах воєнного стану.

З перших днів повномасштабного вторгнення рф на територію України зусилля і ресурси профспілкових організацій насамперед були спрямовані на захист територіальної цілісності держави, підтримку ЗСУ та територіальної оборони. Майже всі членські організації відгукнулися на цю нагальну потребу, що є фактом неймовірної солідарності і патріотизму спілчан.

Профспілкові організації усіх рівнів активно підключились до збору коштів на підтримку українських військових.

Не менш важливим пріоритетом для галузевої профспілки стала також і гуманітарна робота, адже велика кількість тимчасово переміщених осіб з усієї країни поселились саме в закладах та установах освіти Закарпатської області.

Вже з 25 лютого поточного року приймалися рішення щодо надання коштів для підтримки ЗСУ, надання матеріальної підтримки членам профспілки галузі та членам їхніх сімей, які постраждали під час війни, шляхом здійснення профспілкових виплат.

Завдяки потужній підтримці кожного члена профспілки, профспілковими організаціями усіх рівнів було акумульовано та переказано на військові та гуманітарні потреби значні кошти.

Станом на 15 вересня 2022 року фінансова допомога ЗСУ становить 3 283 532 грн. Гуманітарна допомога складає 177 000 грн.

На підтримку членів профспілки-учасників бойових дій та членів їх сімей Закарпатською обласною організацією було виділено 104 000 грн. Територіальними організаціями на ці потреби, а також для заохочення членів профспілки, які виконували вагому роботу щодо прихистку тимчасово переміщених осіб закладів та установ освіти області, було виділено 582 880 грн.

За активну громадянську позицію та допомогу громадянам з різних регіонів України, які були змушені покидати свої домівки через військові дії та оселялись в гуртожитку Мукачівського державного університету, Тетяна Повханич вручила Нагрудний знак ЦК Профспілки «Профспілковий лідер» голові первинної профспілкової організації працівників та студентів МДУ Уляні Росолі.

Насамкінець, члени розширеного засідання президії підтримали Заяву Профспілки працівників освіти і науки України про неприпустимість тиску на освітян у тимчасово окупованих територіях.

 

 

Пресслужба обласної організації Профспілки

 

  • Категорія запису:Новини