You are currently viewing Нова робота – нові можливості: вебінар для працюючих студентів

Під час війни підтримка економіки важлива як ніколи і вона має бути стабільною, а люди повинні працювати. Саме тому як швидко взяти себе в руки й розпочати ефективно працювати чи шукати для себе нову роботу був присвячений черговий вебінар у рамках інформаційно-просвітницького проєкту Профспілки та Інституту громадянської освіти та праці «Запобігання та протидія дискримінації працюючих студентів на робочому місці».

Захід відбувся 6 жовтня 2022 року у форматі онлайн і мав на меті допомогти студентам, які поєднують здобуття освіти з роботою, зрозуміти основні аспекти трудового життя та убезпечити себе від неприємних ситуацій при зміні роботи чи пошуку нової.

Спікерами заходу виступили Ольга Чабанюк – заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України, Віталій Копиш – голова ГО «Інститут громадянської освіти та праці», Володимир Ковальчук – юрист ГО «Інститут громадянської освіти та праці», Оксана Чуб – начальник відділу сприяння працевлаштуванню «Перспектива» КНЕУ імені Вадима Гетьмана.

Розпочинаючи роботу заступниця голови Профспілки Ольга Чабанюк акцентувала увагу, що вебінар відбувається у переддень Всесвітнього дня боротьби за гідну працю, який традиційно відзначається 7 жовтня, і у 2022 році присвячений прагненню справедливої оплати праці для мільйонів працівників по всьому світу.

«Війна проти зовнішнього агресора – це завжди боротьба за політичну і економічну незалежність країни. Ми впевнені і бачимо перед собою тільки нашу перемогу! Але у час тривалої війни в Україні, відновлення роботи, ринку праці, діяльність бізнесу і підприємств – є запорукою економічної стійкості держави та її спроможності ефективно протистояти агресору.

Так, нам здається, що може бути складно, проте варто зібратися, докласти максимум зусиль – і віднайти собі роботу, яка підходить. Роботу, яка приносить матеріальний достаток, з якої сплачуються податки, на яку ви йтимете і задоволенням!», – Ольга Чабанюк заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України.

Захисник України, голова ГО «Інститут громадянської освіти та праці» Віталій Копиш націлив учасників на активну працю на вебінарі, адже війна лише загострила питання захисту трудових прав та протидії дискримінації молодих працівників. Він наголосив, що зараз український народ бореться не лише проти російської агресії, але і за право жити у вільній, демократичній європейській країні.

Оксана Чуб – начальниця відділу сприяння працевлаштуванню «Перспектива» розповіла про тренди молодіжного ринку праці, де і як шукати роботу та яким роботодавцям варто довіряти.

Під час презентації спікерки учасники дізналися про основні ресурси пошуку роботи. Зокрема акцент було зроблено на Центри кар’єрів університетів, сайти пошуку роботи, телеграм канали про вакансії та єдиний портал вакансій, який нещодавно розпочав роботу в Україні. А також проаналізували кейси працюючих студентів та зробили кілька практичних вправ на уміння презентувати себе, показати свої сильні сторони.

Вебінар мав кілька практичних сесій, на одній з яких юрист Володимир Ковальчук разом із учасниками проаналізував відеоролики про працевлаштування молоді, де змодельовані різні ситуації трудового життя та відповів на запитання щодо нюансів працевлаштування на перше робоче місце.

Загалом протягом усього вебінару учасники разом аналізували трудове законодавство, дискутували та навчалися основам захисту від утисків та дискримінації під час роботи.

Сподіваємося, все практичні поради стануть у нагоді студентам і убезпечать їх від неприємних ситуацій.

Довідково

Інформаційно-просвітницький проєкт – це спільна праця Профспілки працівників освіти і науки України з ГО «Інститут громадської освіти та праці» за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в України.

Участь у заходах проєкту брали студенти, які поєднують здобуття освіти з роботою, а також профспілкові лідери та активісти з усіх регіонів України.