You are currently viewing МКП: Зупинимо придушення зарплати і закликаємо уряди керувати в інтересах людей!

Цьогорічний Всесвітній день дій за гідну працю присвячений забезпеченню справедливої оплати праці для всіх працівників.

Ціни на енергоносії, продукти харчування та інші товари першої необхідності зростають по спіралі до рівня, який призводить мільйони працюючих людей до бідності, в той час як деякі уряди, економісти і керівники центральних банків заявляють, що підвищення заробітної плати для того, щоб вони могли протистояти інфляції, є неприйнятним.

Про це заявила Генеральний секретар МКП Шаран Барроу: «Глобальний індекс прав МКП за 2022 рік показав, що все більше країн порушують основні права трудящих, включаючи право на колективні переговори.

Це відкрите, справжнє придушення заробітної плати, і це повинно припинитися. Уряди повинні сприяти колективним переговорам задля спільного процвітання, а не дозволяти роботодавцям і банкірам штовхати працівників до бідності, навіть якщо продуктивність праці продовжує зростати.

З 2005 року продуктивність праці в усьому світі зросла на 37%, але економічні вигоди від цього не отримують ті самі люди, які виробляють товари і послуги, на які покладаються економіки і суспільства.

Тим часом, продуктивність капіталу стагнує, оскільки компанії не інвестують у вкрай необхідні виробничі потужності, вважаючи за краще ховати величезні суми грошей в податкових гаванях і фінансувати розкішний спосіб життя для акціонерів і власників компаній.

Невелика кількість домінуючих транснаціональних корпорацій продовжує перерозподіляти багатство на свою користь за рахунок людей і планети.

Справедливість в оплаті праці, поряд із загальним соціальним захистом, лежить в основі нового суспільного договору, якого так відчайдушно потребує світ, щоб забезпечити фінансову безпеку домогосподарств і стійку економіку. Це особливо актуально для неформальних працівників, як пояснюється в нашій останній аналітичній записці МКП з питань економічної та соціальної політики.

Оскільки працівники разом зі своїми профспілками продовжують боротися проти репресій у сфері заробітної плати і за справедливість в оплаті праці в усьому світі, ми використовуємо цей Всесвітній день боротьби за гідну працю, щоб закликати уряди керувати в інтересах людей, а не продовжувати вилучення достатку у людей і передачу його корпораціям».

  • Категорія запису:Новини