You are currently viewing Месенджери, соцмережі й телемарафон: звідки українці дізнаються новини

47% українців дізнаються новини з Telegram або Viber, стільки ж – з телемарафону. Такі результати чергового опитування Соціологічної групи «Рейтинг» – «Опитування IRI: суспільно-політичні погляди в Україні».

Так, на запитання, чи вірять громадяни, що Україна переможе у війні, 98% респондентів відповіли ствердно. Що стосується президента Зеленського, то 91% українців схвалюють його діяльність.

В останні місяці зросла підтримка членства в НАТО. 72% українців підтримали б вступ до НАТО, якби референдум проводився сьогодні. Цей показник зріс на 13% у порівнянні з результатами в опитуванні, проведеному у квітні цього року.

Опитувані на запитання, які джерела інформації вони використовують, щоб знати достовірну інформацію про ситуацію в Україні, відповідали так:

  • 47% шукають достовірну інформацію про війну в Telegram-каналах, Viber і в ефірі телемарафону;
  • 45% черпають інформацію з соцмереж (Facebook, Instagram та інші);
  • 32% дізнаються новини з оперативних зведень Генштабу;
  • 31% читають українські інтернет-ЗМІ;
  • 24% дізнаються про ситуацію в країні з розповідей очевидців;
  • 22% слухають виступи представників влади.

Також українці дізнаються інформацію з міжнародних ЗМІ, каналів, які не транслюють марафон новин, з радіо, YouTube, газет, місцевих ЗМІ.

Довідково

Опитування було проведено по всій Україні (крім окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей) 27-28 червня 2022 року. Метод опитування – Computer Assisted Telephone Interviewing (CATI) – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних номерів.

Всього було опитано 2,004 жителів України віком 18 років і старше. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2.0%.

  • Категорія запису:Uncategorized