You are currently viewing Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (6.03.2023)

1). Середня зарплата за 2022 рік зросла на 5,9%, – Держстат.

На період дії воєнного стану Державною службою статистики України було призупинено оприлюднення статистичної інформації, в тому числі й з питань оплати праці, за винятком даних про інфляцію.

3 березня ц.р. Держстат оприлюднив дані щодо середньомісячної заробітної плати штатних працівників за видами економічної діяльності у 2022 році.

За попередньою оцінкою Держстату,  яку здійснено з урахуванням рівня подання звітності та інформації з адміністративних джерел та буде уточнено після завершення встановленого Законом України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» терміну для подання статистичної та фінансової звітності, номінальна середньомісячна заробітна плата у 2022 році склала 14847 грн, що лише на 5,9% перевищило показник 2021 року (14014 грн).

Враховуючи, що індекс споживчих цін у 2022 році відносно 2021 року становив 120,2%, падіння реальної зарплати складатиме близько 12%.

У еквіваленті долара США за офіційним курсом НБУ заробітна плата у 2022 році знизилася до 459 $ проти 513,5 $ у 2021 році.

В перерахунку в євро заробітна плата у 2022 році склала 437 €.

https://www.ukrstat.gov.ua/

https://news.dtkt.ua/society/community/82106-serednia-zarplata-za-2022-rik-zrosla-na-6-derzstat

2). Мінфін інформує:

– Міністерство фінансів опублікувало інформацію про виконання держбюджету у 2022 році. Із головного:

У 2022 році на національну безпеку і оборону держави спрямовано 1,5 трлн грн або 31,2% ВВП, що на 1,3 трлн грн більше ніж у 2021 році;

Доходи держбюджету становили 1,8 трлн грн, видатки – 2,7 трлн грн;

Граничний розмір дефіциту державного бюджету на 2022 рік становив 1,5 трлн грн, або 31,7% прогнозного обсягу ВВП. При цьому, державний бюджет у 2022 році фактично виконано з дефіцитом у сумі 914,9 млрд грн, що становить 59,5% річного планового показника зі змінами, та відповідає 18,6% очікуваного обсягу ВВП;

З початку війни і до кінця 2022 року отримали значну фінансову підтримку від міжнародних партнерів у загальному обсязі 31,2 млрд дол. США, з яких майже 45% – грантові кошти. Це дозволило профінансувати всі соціальні та гуманітарні видатки вчасно та у повному обсязі: пенсії та соціальні виплати, зарплати медиків і вчителів, видатки на безпеку й оборону, охорону здоров’я, освіту тощо.

!!! Видатки на виплату заробітної плати та нарахувань для працівників бюджетної сфери у 2022 році становили 994,4 млрд грн, що на 731,7 млрд грн, або у 3,8 раза більше ніж у 2021 році. Зростання відповідних видатків пов’язано із підвищенням розмірів грошового забезпечення військовослужбовців та підвищенням мінімальної заробітної плати. Так, розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі становив з 1 січня – 6500 грн, з 1 жовтня – 6700 гривень.

Інформація про виконання держбюджету у 2022 році за посиланням: https://www.mof.gov.ua/uk/budget_2022-538

https://www.facebook.com/minfin.gov.ua/posts/pfbid0MSb32cqFx4AZgpQx4gsL4mjBGbuT8xs9sKzBuxkgkUEcb13ouLhyTUusP6rgFXc9l

– Мінфін розробить нову ІТ-систему бюджетного планування та моніторингу виконання бюджетуМіністр фінансів України Сергій Марченко та заступниця директора Публічної установи «Центральне агентство з управління проектами» (СРМА, Республіка Литва) Раса Сураучієне підписали контракт про розробку нової системи програмного забезпечення для автоматизації обміну даними між усіма учасниками процесу бюджетного планування, складання бюджету, виконання та моніторингу. Детальніше: http://surl.li/fewoj

https://mof.gov.ua/uk/news/minfin_rozrobit_novu_it-sistemu_biudzhetnogo_planuvannia_ta_monitoringu_vikonannia_biudzhetu-3866

https://www.facebook.com/minfin.gov.ua/posts/pfbid06nc4fFjLT4UG4CQgMC6BinsoQLZXkAx7KBh9hg2jUQj3WvKSTomh65EhN4KHZ6fyl

3). Мінекономіки: До виконання суспільно корисних робіт в рамках проекту «Армія відновлення» залучено 8,5 тисяч безробітних в 13 регіонах. Вони отримують від держави оплату за роботу щонайменше 6700 грн, що є більшим, ніж середній розмір допомоги з безробіття. За виконання робіт держава виплатила учасникам «Армії відновлення» вже майже 56 млн грн.

Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко. 

https://me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=a10f153e-a204-45ca-a17d-04be5f5f5524&title=DoarmiiVidnovlennia

4). Мінсоцполітики інформує:

– Завершено фінансування виплат допомоги на проживання ВПО за лютий 2023 року. Загалом ця сума склала 6,3 млрд грн.

!!! Якщо ви – ВПО, і маєте ситуацію із затримкою чи невиплатою допомоги на проживання, Мінсоцполітики рекомендує звернутись до органу соціального захисту за місцем перебування на обліку, щоб працівники УСЗН могли перевірити правильність внесення даних і, за необхідності, виправити допущену помилку. Дізнатися точні контактні дані УСЗН можна на сайтах Обласних державних адміністрацій/ Обласних військових адміністрацій через Департаменти соціального захисту населення – https://cutt.ly/e8hA54w

Якщо питання не вдалося вирішити чи вам не надали інформацію та подальший алгоритм дій, зверніться за роз’ясненнями і допомогою до Національної соціальної сервісної служби України.

Детальніше: https://www.msp.gov.ua/news/22642.html

https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/pfbid0312JyXD3n1P8xwown4eCT6xVPXPk6yeLw2yymvUBxuLnTGPFH41G3jvZ8xtbJ8yqfl

– Мінсоцполітики відповідає на запитання щодо ВПО: «Подав/подала заяву на допомогу для ВПО у застосунку Дія, але отримав «відмовлено»?» https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/pfbid0WrJwU7byAvfcQQmHeH8mgmjXnjhyuNRhQGinmJBBfzys9JjxDoTTdixrwKNYSJe8l

 Підписано меморандум з Міжнародною благодійною організацією «Самарітенз Перс», який спрямований на розвиток співпраці та партнерства, спільної ініціативи щодо поглиблення гуманітарних зв’язків, у тому числі надання гуманітарної допомоги українцям, постраждалим від збройної агресії російської федерації проти України. Детальніше: https://www.msp.gov.ua/news/22643.html

https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/pfbid02BmuGEu8AGaaf3zdf6josLKZS8929abL2AE98hnxUtXK9PquWh21L7mNn82HAtVfwl

– Уляна Токарєва, заступниця Міністра соціальної політики України, взяла участь в організованій UNICEF Ukraine презентації програми «Універсально прогресивна модель домашніх візитів».

МОЗ України спільно з UNICEF Ukraine, впроваджують в Україні універсальну прогресивну модель домашніх візитів. Мінсоцполітики долучається до проекту як орган влади, відповідальний за соціальну підтримку родин у складних життєвих обставинах. Нині, як пілотний проект, створюється нове бачення патронажів – персональних візитів медпрацівників. Детальніше: https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/pfbid0PqW7xQraqWuXvYsnHrEpJHQz3pu6GP1NK1Y7B4RHRFGptzpzRP2SCbszaVkxkhijl

5). Мінреінтеграції інформує:

– ВПО можуть отримати кеш-допомогу від Норвезької ради.

Норвезька рада у справах біженців відкрила реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців і людей, які проживають у районах, постраждалих внаслідок бойових дій. Сума допомоги становить 6 660 грн і виплачуватиметься впродовж 3 місяців по 2 220 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на п’ять осіб. У пріоритеті – надання кеш-допомоги найбільш вразливим категоріям населення. Реєстрація триватиме до 20 березня.

Докладніше: http://surl.li/fewdx

– У лютому Мінреінтеграції перерахувало 13,4 млн грн на допомогу переселенцям, які евакуювались потягами. https://minre.gov.ua/news/u-lyutomu-minreintegraciyi-pererahuvalo-134-mln-gryven-na-dopomogu-pereselencyam-yaki

– Виплати державної допомоги евакуйованим з ДОТ будуть удосконалені. Мінреінтеграції ініціює внесення змін до постанови КМУ № 1195, які спрямовані на вдосконалення механізму виплат особам, котрі евакуюються зі звільнених територій. Зокрема, гарантовані грошові виплати зможуть отримувати як люди, які виїжджають евакуаційними потягами, так і ті, хто виїжджають спеціальними евакуаційними автобусами. https://minre.gov.ua/news/vyplaty-derzhavnoyi-dopomogy-evakuyovanym-z-dot-budut-udoskonaleni

– На яку державну грошову допомогу мають право полонені та члени їхніх сімей? https://minre.gov.ua/news/na-yaku-derzhavnu-groshovu-dopomogu-mayut-pravo-poloneni-ta-chleny-yihnih-simey

6). Офіс Президента: Президент України Володимир Зеленський узяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Главі держави, яке відбулося у Львові 4 березня. 

На засіданні Конгресу також були присутні керівники та інші представники Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Офісу Глави держави, сил безпеки та оборони, а також представники держав – партнерів України.

Президент наголосив, що головне завдання цього засідання Конгресу – не лише підбиття ключових підсумків роботи державних інституцій та місцевої влади протягом найскладнішого року для нашої держави – року війни, а й визначення рішень, щоб зробити нашу державу ще міцнішою.

Серед пріоритетних питань Глава держави назвав безпекові й оборонні виклики, соціальний захист громадян, відновлення інституцій на деокупованих територіях, відбудову у звільнених районах, посилення енергетичної спроможності громад та стратегічні питання розвитку держави, зокрема антикорупційну діяльність.

У відеозверненні від 4 березня Президент озвучив підсумки Конгресу: Кабмін вже в березні підготує рішення, які потрібні нашим громадам для бюджетної стійкості. Відповідні зміни до закону про державний бюджет України будуть запропоновані Верховній Раді.

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-uzyav-uchast-u-zasidanni-kongresu-miscev-81445

https://www.kmu.gov.ua/news/denys-shmyhal-shvydke-vidnovlennia-maie-staty-odnym-iz-symvoliv-nashoi-nezlamnosti

https://www.president.gov.ua/news/kabmin-vzhe-v-berezni-pidgotuye-rishennya-yaki-potribni-nash-81441

https://www.rada.gov.ua/news/Top-novyna/233833.html

7). Департамент комунікацій Секретаріату КМУ: Україна разом із партнерами розробляє спеціальний компенсаційний механізм виплати репарацій. Україна пропонує створити міжнародний компенсаційний механізм відшкодування збитків, яких завдала росія. Він буде базуватися на міжнародному договорі, а компенсації будуть виплачуватися за рахунок активів підсанкційних росіян, а також за рахунок суверенних активів рф. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 4 березня у Львові під час конференції United for Justice.

https://www.kmu.gov.ua/news/denys-shmyhal-ukraina-razom-iz-partneramy-rozrobliaie-spetsialnyi-kompensatsiinyi-mekhanizm-vyplaty-reparatsii

8). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит інформує:

– На які види розрахунків не поширюються готівкові обмеження?

На розрахунки суб’єктів господарювання з бюджетами та державними цільовими фондами, виплату зарплати, а також добровільні пожертвування та благодійну допомогу не поширюються готівкові обмеження. Детальніше: https://news.dtkt.ua/state/cash-handling/82051-na-iaki-vidi-rozraxunkiv-ne-posiriuiutsia-gotivkovi-obmezennia

– Призупинення трудових відносин під час війни: нагадування від Держпраці.

Ініціювати призупинення дії трудового договору може і працівник, і роботодавець, у тому числі за допомогою електронних комунікацій. Призупинення дії трудового договору застосовується на строк не більше ніж період дії воєнного стану.

Призупинення дії трудового договору не може бути прихованим покаранням. Головною умовою призупинення трудового договору з працівником є абсолютна неможливість роботодавця надати роботу, а працівника — виконувати її.

!!! У разі призупинення трудового договору роботодавець повинен продовжувати ведення обліку в частині визначення і фіксації сум заробітної плати та компенсаційних виплат, які були б належні працівникові.

Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам за час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює збройну агресію проти України.

Детальніше: https://news.dtkt.ua/accounting/automation/82065-prizupinennia-trudovix-vidnosin-pid-cas-viini-nagaduvannia-vid-derzpraci

За підсумками засідання КМУ від_3 березня 2023 року, зокрема:

– Уряд уточнив Порядок надання допомоги по частковому безробіттю – розширено перелік критеріїв, за якими надається допомога по частковому безробіттю, зокрема щодо відсутності у роботодавця або фізичної особи підприємця, яка є застрахованою особою, заборгованості перед державним (місцевим) бюджетом понад 6 місяців.

Змінами передбачено, що допомога по частковому безробіттю не надається в разі, коли стосовно роботодавця або фізичної особи-підприємця відкрито ліквідаційну процедуру, або він визнає свою неспроможність своєчасно виконувати зобов’язання перед кредиторами через незадовільний стан фінансово-господарської діяльності.

В цьому році допомогою по частковому безробіттю зможуть скористатись 21 тисяча українців. На це передбачено 226 млн грн.

http://surl.li/fesnghttps://cutt.ly/08WzRIf

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-poriadku-nadannia-dopomoh-a188 – від ПКМУ 03 березня 2023 р. № 188

– Передбачено можливість визначення шкоди та збитків, завданих особистим селянським господарствам – внесено зміни до пункту 2 Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації, затвердженого постановою КМУ від 20 березня 2022 р. № 326. http://surl.li/festg

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zminy-do-punktu-2-poriadku-vyznachennia-s187-30323 – ПКМУ від 03 березня 2023 р. № 187

– Уряд підтримав проект Указу Президента України щодо призначення державних стипендій п’ятьом видатним діячам науки. http://surl.li/fesmp

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0KziP2yCLxpu4WDgb8Jmy5PxN5kouKJ9GpN7V9TVY5SLnBaBow1PvGR1DYZ1XrGdCl&id=100064831804750

Новини Парламенту:

– Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, на теренах конференції United for Justice у Львові («Об’єднані заради справедливості»), зустрівся із Президенткою Європейського Парламенту Робертою Мецолою. Під час зустрічі основний акцент співрозмовники зробили на вже виконаних та подальших кроках України на шляху до повноправного членства у Європейському Союзі, також сторони обговорили ряд питань, де роль та рішення Європейського Парламенту мають вирішальне значення для майбутньої перемоги України у війні: новий пакет санкцій проти рф, зокрема необхідність зупинити їх обходження росією через треті країни; макрофінансову, військову та гуманітарну допомогу країн ЄС; участь Європарламенту у напрацюванні дієвого механізму конфіскації коштів агресора та відновлення за рахунок репарацій повоєнної України. https://www.rada.gov.ua/news/Top-novyna/233829.htm

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ

  • Категорія запису:Новини