You are currently viewing ФПУ засуджує спроби протиправної конфіскації власності профспілок

Федерація професійних спілок України рішуче засуджує спроби протиправної конфіскації власності профспілок. Про це йдеться у відповідній Заяві ФПУ, що була озвучена на пресконференції в Укрінформі та опублікована на офіційному сайті.

Як стало відомо, Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку, користуючись введенням в Україні режиму воєнного стану, який забороняє будь-які публічні акції, реанімував законопроекти «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР» №6420 від 10 грудня 2021 року та «Про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР» №6421 від 10.12.2021. Члени Комітету їх підтримали та направили на розгляд парламенту.

Про це у ЗМІ поінформував голова цього Комітету, який публічно озвучив свою думку щодо невизначеності правового статусу майна профспілок, яке, як він вважає, має належати державі, а профспілки користуються ним незаконно.

Варто зауважити, що ці законопроєкти були зареєстровані у Верховній Раді ще в грудні 2021 року та не були включені до Плану законопроектної роботи Парламенту на 2022 рік, затвердженого постановою Верховної Ради України від 15.02.2022 N 2036-ІХ. Характерним є й те, що для врегулювання питання, якого стосуються подані проекти, до Верховної Ради України подавалося декілька аналогічних за змістом проектів (зокрема, в 2002 та 2016 роках), проте жодного рішення по ним не було прийнято.

ФПУ вважає, що законопроектам №6420, 6421 дали хід у відповідь на принципову позицію профспілок, що протидіють прийняттю низці законопроєктів з питань трудових відносин, які звужують права працівників, що підтверджено у т.ч. і міжнародними експертами. Згідно правового висновку головного науково-експертного управління апарату ВР, законопроєкт №6420 потребує значного доопрацювання.

Громадськість обурена тим, що в умовах війни, коли головним завданням парламенту є законодавче забезпечення реалізації та захисту національних інтересів, зокрема, в сферах безпеки і оборони, економіки, соціального захисту громадян України, народні депутати звертаються до унормування права власності, що є неактуальним та немотивованим кроком.

Особливо цинічним є те, що запропоновані зміни форми власності пропонується проголосувати пакетом та у турборежимі, що є неприйнятним та ніяк не узгоджується з нещодавно набутим статусом України як країни-кандидата в члени ЄС, де право власності є непорушним, а конфіскація неможлива.

Ця безглузда ініціатива народних обранців викликає непорозуміння як у членів профспілок, так і у тисяч громадян України, які саме зараз перебувають у профспілкових санаторіях, де вони знайшли для себе прихисток.

Важливо наголосити, що ФПУ з перших днів російської агресії долучилася до зміцнення обороноздатності країни. Профспілковими організаціями усіх рівнів на допомогу Збройним Силам України та силам територіальної оборони вже перераховано десятки мільйонів гривень, спілчани зі зброєю в руках боронять рідну країну та активно проводять волонтерську діяльність.

За рішенням ФПУ створений штаб з гуманітарної допомоги членам профспілок, профспілковим організаціям та внутрішньо переміщеним особам.

За підтримки Міжнародної та Європейської конфедерацій профспілок, європейських національних профцентрів, Міжнародної організації праці для потреби біженців та ВПО з початку війни задіяні 16 профспілкових санаторіїв, 8 туристичних об’єктів, понад 10 об’єктів галузевих профспілок та територіальних профоб’єднань, які за цей період надали тимчасовий або постійний притулок близько 300 тисяч вимушених переселенців. 

На сьогодні у профспілкових об’єктах мешкають понад 6 тисяч осіб. Серед них переважна більшість – жінки з дітьми, члени сімей військовослужбовців, а також особи похилого віку та з обмеженими можливостями.

Мільйони членів профспілок, яких об’єднує Федерація профспілок України, а також сотні тисяч українців, які отримують щоденну конкретну допомогу в профспілкових об’єктах, сподіваються на підтримку Міжнародної організації праці, міжнародних профоб’єднань та вжиття усіх заходів, щоб відкликати зазначені законопроекти, які суперечить нормам Конституції України, Цивільного кодексу України та Конвенції про захист прав людини і основоположних прав і свобод.

Федерація профспілок України закликала Голову Верховної Ради, представників усіх депутатських фракцій та груп зняти з розгляду законопроєкти №6420, 6421, як неактуальні та такі, що потребують значного доопрацювання.

  • Категорія запису:Uncategorized