You are currently viewing Члени СПО об’єднань профспілок розглянули питання законопроєктної роботи

На нещодавньому засіданні Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні розглянуто низку актуальних питань щодо соціально-економічного захисту працівників – членів профспілок, міжнародного співробітництва та питання законопроєктної роботи.

Як зазначив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, у профспілках постійно проводиться робота з оновлення і осучаснення інформації щодо законопроєктів та законів, прийнятих Верховною Радою України, а також тих нормативно-правових актів, що знаходяться у розробці в органах виконавчої влади, або до яких вносяться зміни.

В усіх цих процесах активну участь беруть всеукраїнські профспілки, щоб вплинути на остаточний зміст нормативно-правових документів і не допустити звуження чи погіршення прав, або з метою поліпшити економічне становище та рівень соціального захисту працівників.

Зокрема, зосереджено увагу на роботі над наступними документами:

  • проєктом нового Трудового кодексу;
  • законопроєктом «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який був напрацьований профспілками з метою підвищення статусу працівників, постраждалих під час виконання ними трудових обов’язків внаслідок бойових дій, спричинених російською військовою агресією на території України, та прирівнювання їх до учасників бойових дій, а також посилення соціального захисту їхніх сімей;
  • ініціативою профспілок щодо визнання неконституційними окремих положень закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток…» і звернення з цього приводу Голови ФПУ до Уповноваженого ВР України з прав людини;
  • внесенням змін до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ,
  • роботою над законопроєктом про мінімальну зарплату, в рамках чого стартували перемовини соціальних партнерів щодо встановлення розміру цієї державної соціальної гарантії у 2025 р., про оплату лікування постраждалих на виробництві тощо.

Члени СПО обговорили порядок роботи над соціально-економічними та трудовими законопроєктами та алгоритм їх просування у парламенті.

Далі була заслухана інформація про роботу на міжнародній арені, а саме – підсумки  участі представників ФПУ у 112-й щорічній Міжнародній конференції праці МОП, засіданні Генеральної ради МКП у Женеві та Міжнародній конференції з відновлення України у Берліні.

Наприкінці засідання СПО профспілок було презентовано посібник «Розроблення професійних стандартів: практичний посібник для професійних спілок».

До складу авторського колективу входять і експерти від всеукраїнських профспілок та представники ФПУЗаступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк – один із укладачів посібника.

При підготовці цього видання було підкреслено важливу роль професійних спілок у процесі розроблення професійних стандартів. У виданні продемонстрований алгоритм розроблення та затвердження проєктів професійних стандартів, які містять вимоги до професійних кваліфікацій працівників, надаються зразки документів, які допоможуть у практичній роботі.  

Завантажити посібник «Розроблення професійних стандартів: практичний посібник для професійних спілок»

 За матеріалами – ФПУ 

  • Категорія запису:Новини