You are currently viewing Благодійна гуманітарна акція  «Підтримай спілчан Херсонщини»

Війна, на жаль, триває. Тисячі людей полишені домівок, елементарних засобів для прожиття, харчів… Люди перебувають  у надважких умовах та потребують допомоги й підтримки.

Так після руйнування Каховської ГЕС за одностайним рішенням президії комітету Закарпатської обласної організації Профспілки було надано фінансову допомогу  у розмірі 100 000 гривень херсонським спілчанам, які опинилися в епіцентрі підтоплення.

У силу обставин, що склались в Херсонській області, спостерігається значне погіршення гуманітарної ситуації через постійні обстріли території. Частково пошкоджені, зруйновані приміщення, в яких здійснювали статутну діяльність організаційні ланки Профспілки Херсонщини, знищені, значно пошкоджені будинки членів профспілки, люди перебувають у надважких умовах.

Внаслідок влучання ракети наприкінці 2023 року був зруйнований  будинок профспілок у м. Херсон. Пошкоджено офісні приміщення обласної організації. Членами президії комітету облорганізації оперативно було прийняте рішення щодо передачі в Херсон  оргтехніки для працівників апарату облорганізації (голова Людмила Кучерява) для подальшої роботи на загальну суму 32850 грн. Також в рамках акції за рішенням президії для працівників апарату були закуплені продукти харчування, засоби гігієни, миючі засоби та медикаменти на загальну суму 6000 грн.

Враховуючи вищенаведені факти, та з метою подальшого прояву благодійної допомоги для херсонців, президія комітету Закарпатської обласної організації профспілки працівників освіти і науки своїм рішенням ініціювала проведення благодійної гуманітарної акції «Підтримай спілчан Херсонщини», яка тривала з лютого по квітень 2024 року.

Естафету з допомоги перебрали й інші організаційні ланки Закарпатської обласної організації Профспілки. Був визначений перелік необхідного, що потребують колеги-спілчани з Херсонщини.

Особливої уваги заслуговують активісти Рахівської районної організації, адже відразу 5 її структурних ланок відгукнулись на пропозицію щодо благодійної підтримки освітян-профспілковців Херсонщини, а саме:

– первинна профспілкова організація ЗДО с. Богдан надіслала допомогу 3 первинкам на суму 4500 грн. кожній: Новоолександрівській селищній організації (голова Лариса Зима),  Херсонському вищому професійному училищу сервісу та дизайну (голова Олена Резнік), Нововоронцовській селищнній організації Профспілки (голова Ірина Федорак);

– первинна профспілкова організація Ясінянського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 на суму 6000 грн. надіслала допомогу спілчанам Херсонської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України (голова Світлана Поліщук);

– первинна профспілкова організація Кобилецько-Полянського ЗЗСО І-ІІІ ст. на 2500 грн. ППО Чорнобаївської санаторної загальноосвітньої  школи- інтернату І-ІІІ ст. Херсонської обласної ради (голова Геннадій Хортюк);

– первинна профспілкова організація ЗДО №2 с. Косівська Поляна на 2000 грн. с. Станіслав, Херсонський р-н, Херсонська обл. (голова Людмила Кулинич);

– первинна профспілкова організація Росішківського ЗЗСО І-ІІІ ст. на 3000 грн. первинній профспілковій організації Кочубеївської ОТГ Профспілки працівників освіти і науки України (голова Надія Юфітенко).

Об’єднана організація Іршавщини Профспілки працівників освіти і науки України надала гуманітарну допомогу на загальну суму 3140 гривень Херсонському науковому ліцею Херсонської обласної ради в особі голови первинної профорганізації Оксани Ткаченко.

Мукачівська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України надала гуманітарну допомогу на загальну суму 7388 грн. Херсонській міській організації Профспілки працівників освіти і науки України в особі голови первинки Лариси Поліщук.

Первинною профспілковою організацією працівників та студентів Мукачівського державного університету був організований збір продуктів харчування, побутової хімії, засобів індивідуальної гігієни, ліків. Кошти з рахунку профспілки не залучались, оскільки це були особисті пожертви спілчан. Витрати на перевізника Нової пошти (з рахунку профспілки) становили 860 грн. На зібрані кошти була відправлена посилка для працівників та спілчан Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. Отримувачем була проректор академії Ірина Жорова.

Мукачівський районний комітет профспілки працівників освіти і науки  на суму 3500 грн. підтримав спілчан Дар’ївської сільської організації Профспілки працівників освіти і науки України в особі голови профспілкового комітету Вікторії Смірнової.

Об’єднана організація Великоберезнянщини Профспілки працівників освіти і науки України спрямувала благодійну гуманітарну допомогу на адресу Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України орієнтовною вартістю 15000 гривень, яка була зібрана Первинними профспілковими організаціями: Великоберезнянського ліцею, Верховинобистрянської гімназії, Вишківської гімназії, Ужоцької гімназії, Жорнавської гімназії, Стужицької гімназії; закладів дошкільної освіти смт. Великий Березний, с. Волосянка, с. Кострино, с. Луг та Великоберезнянським інклюзивно-ресурсним центром.

Об’єднана організація Перечинщини Профспілки надіслала гуманітарну допомогу на суму 4732 грн та благодійну допомогу волонтера на суму 1500 грн спілчанам Високопільської селищної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Тячівська районна організація Профспілки  працівників освіти і науки України підтримала первинну профспілкову організацію навчально-виховного комплексу «Школа гуманітарної праці» в особі голови первинної організації Євгенії Кушнаренко та на 7400 грн. закупила й передала солодощі, лікарські та миючі засоби.

Ужгородська районна організація Профспілки надала благодійну гуманітарну допомогу на суму 3992 грн. членам профспілки Херсонської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Ужгородська міська  організація Профспілки  працівників освіти і науки України  надала допомогу в сумі 3817 грн.,  (придбано каву, чай, солодощі) для спілчан Херсонського національного технічного університету в особі голови ППО Лідії Козакової.

Воловецька районна профспілкова організація надіслала гуманітарну допомогу на суму 2500 грн. на адресу Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Первинна профспілкова організація працівників Закарпатського інституту післядипломної освіти ініціювала збір харчових наборів, які адресувала Херсонській міській організації Профспілки. Кошти з рахунку профспілки залучались лише на перевізника Нової пошти і становили 4380 грн.

Всього було підтримано 14 організацій, в тому числі декілька разів допомога була надіслана на адресу Обласної та Херсонської міської організацій Профспілки на загальну суму 224 059 грн.

Завдяки тісній комунікації, що склалась під час реалізації акції, налагодились зв’язки між головами первинних та територіальних організацій західної та південної областей. Залежно від ситуації, небайдужі профактивісти готові й надалі прийти на допомогу своїм херсонським колегам, адже «одна ластівка весни не зробить» і лише гуртом легше пережити усі життєві складнощі.

Пресслужба обласної організації Профспілки      

 

  • Категорія запису:Новини