Первинна профспілкова організація працівників та студентів Мукачівського державного університету наразі перебуває в процесі державної реєстрації новоприйнятого голови в управлінні юстиції в Закарпатській області. У зв’язку з цим, коштами профспілки користуватися організація не має змоги.
Незважаючи на це, профспілкова організація разом з працівниками закладу вищої освіти не стоїть осторонь подій, які відбуваються в нашій державі.
Триває активна допомога громадянам з різних регіонів України, які змушені покидати свої домівки через військові дії, адже зараз як ніколи потрібно підтримувати та допомагати один одному.
Вже з першого дня початку війни працівники та студенти МДУ почали активно готуватись до приїзду внутрішньо переміщених осіб: готувати кімнати в гуртожитку, шукати подушки, ковдри, постільну білизну, одяг, взуття, а також продовольчі товари. Вже за викладачами та співробітниками закладу вищої освіти багато містян та волонтерських штабів також долучились до відповідних дій з організації забезпечення всього необхідного.
Географія постійного проживання переселенців була широкою, зокрема це місто Київ та область, Харків, Суми, Чернігів, Луганська та Донецька області.
Багато приїхало мам з дітками, тому оперативним штабом пункту розміщення було організовано підтримуючі зустрічі для осіб, що вимушено перебувають зараз в гуртожитках університету, заняття у приватному психолого-педагогічному центрі «Сім’я», де з дітками проводять майстер-класи, розвиваючі заняття задля того, щоб діти мали якомога більше позитивних емоцій.
Неабияку роль в роботі з переселенцями відіграла створена психологічна служба з працівників кафедри психології МДУ, які відразу працювали з дорослими та найменшими жителями гуртожитків, які цього потребували.
До психологічної адаптації в новому місті та в нових умовах долучились і викладачі кафедри туризму, які декілька разів проводили екскурсії Мукачевом.
Окрім координації та поселення в гуртожитки Мукачівського державного університету, організації харчування, також надавалась допомога вимушеним переселенцям в реєстрації в ЦНАП.
Слід зазначити, що з першого дня початку війни вузом було організовано окремий збір коштів для 128 окремої гірсько-штурмової бригади. За березень працівниками було перераховано одноденний заробіток у розмірі 108 тисяч гривень. Також було передано продовольчі продукти, медикаменти та перев’язочні матеріали, джгути, каремати, холодильник, вогнегасники, аптечки, набори головок торцевих та насадок, набори ключів комбінованих, викрутки, плоскогубці, маскувальні сітки тощо.
Уляна Росола, голова ППО працівників та студентів
Мукачівського державного університету