You are currently viewing Вступна кампанія – 2023: спеціальності з особливою підтримкою держави

Міністерство освіти і науки України направило до Міністерства юстиції України для державної реєстрації накази № 276 «Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році» та № 277 «Порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2023 році».

У цих документах визначено умови прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти в 2023 році. 

Також у Додатку № 6 визначено перелік спеціальностей, які матимуть особливу підтримку держави при вступі. 

У 2023 році до переліку включено 61 спеціальність, що користуватимуться підтримкою держави. Серед них – технічні, природничі науки, будівництво та архітектура, електрична інженерія, воєнні науки, безпека, педагогіка тощо. 

Особливістю вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка держави, є те, що на них можна бути зарахованим на навчання за контрактом без результатів зовнішніх іспитів (НМТ, ЄВІ, ЄФВВ).

Вступна кампанія – 2023 

НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.

На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.

У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.

Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.

Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.

Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.

Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.

Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.

За матеріалами – МОНУЦОЯО24tv.ua, Освіта.ua