You are currently viewing Відбулася підсумкова колегія освітян області

У серпні традиційно освітяни піводять підсумки навчального року, що минув, і окреслюють завдання на прийдешній навчальний рік.

29 серпня поточного року в онлайн-форматі відбулося підсумкове розширене засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації – обласної військової адміністрації.

З вітальним словом до учасників звернулися Державний секретар Міністерства освіти і науки України Сергій Захарін та заступник голови обласної ради Андріана Сушко.

„Новий навчальний рік Україна розпочинає в  умовах воєнного стану. Тож головне завдання  – вжити усі заходи, щоб кожен заклад освіти став місцем безпеки, щоб навчатися міг кожен здобувач освіти, де б він територіально не перебував”, – на цьому у своєму виступі наголосила директор департаменту Мар’яна Марусинець.

Про можливості обрати  моделі навчання в закладах загальної середньої освіти в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну повідомив Михайло Шеверя, заступник директора департаменту – начальник управління освіти та науки.  На особливостях організації навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти акцентувала увагу Оксана Довганич, начальник відділу вищої, професійно-технічної освіти, науки, молоді та спорту.

Голова Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Повханич поділилася з членами колегії інформацією про роботу організації щодо забезпечення в регіоні трудових і соціально-економічних прав працівників в умовах воєнного стану.

У своєму виступі голова обласної організації зокрема зазначила, що з перших днів повномасштабного вторгнення рф на нашу територію зусилля і ресурси профспілкових організацій насамперед були спрямовані на захист територіальної цілісності держави, підтримку ЗСУ та територіальної оборони. Майже всі членські організації відгукнулися на цю нагальну потребу, що є фактом неймовірної солідарності і патріотизму наших членів профспілки.

Не менш важливим пріоритетом для галузевої профспілки стала також і гуманітарна робота, адже велика кількість тимчасово переміщених осіб з перших днів війни поселились саме в закладах та установах освіти.

Окремо у виступі йшлося про надання матеріальної підтримки членам профспілки галузі та членам їхніх сімей, які постраждали під час війни, шляхом здійснення профспілкових виплат.

Тетяна Повханич наголосила, що увага і підтримка освітян сьогодні має дуже важливе значення. Варто з усіма педагогами підтримувати зв’язок, обмінюватися інформацією, допомагати. Захист прав та гарантій своїх спілчан є вкрай важливим напрямком роботи і його необхідно реалізовувати щоденною роботою. Розуміємо, що у час активних бойових дій, збільшення на сферу освіти державою не передбачається, тому варто робити особливий акцент на контролі розподілу коштів і залишків освітньої субвенції таким чином, щоб педагоги мали найменші втрати із гарантованих виплат.

На завершення профспілкова очільниця поділилась інформацією щодо реалізації на території міста Ужгорода грантового проєкту під назвою “Освіта без обмежень” за підтримки Європейського Союзу метою якого є забезпечення безперебійного навчального процесу, підтримка тимчасово переміщених осіб та підтримка дітей і молоді.

Наразі триває робота по відкриттю хабу в м. Ужгород, де педагогам з числа тимчасово переміщених осіб буде надана можливість дистанційно працювати у своєму навчальному закладі. Там також планується проводити різні зустрічі, тренінги, розглядається можливість і позаурочного перебування з метою методичної підготовки тощо.

За підсумками обговорення зазначених питань членами колегії ухвалено рішення, завдання якого спрямовано на здійснення чітких кроків для успішного функціонування системи освіти Закарпаття  в цей  непростий час.

Пресслужба обласної організації Профспілки