Як правило, найбільшого успіху досягає той, хто має в своєму розпорядженні кращу інформацію. З відповідною метою та згідно плану основних заходів Закарпатської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України 28 червня 2023 року у онлайн форматі відбувся семінар для голів районних, об’єднаних, міських організацій Профспілки, профкомів закладів вищої освіти.
Відкрила захід голова обласної організації Профспілки Тетяна Повханич, яка привітала учасників із Днем Конституції України та побажала плідної роботи та активності під час обговорення засвоєного навчального матеріалу.
Про нове в законодавстві України щодо колективних угоди та договорів та власне прийняття нового Закону України «Про колективні угоди та договори» від 23.02.2023 № 2937-ІХ проінформувала юрисконсульт обласної організації Профспілки Ганна Ключевська. Зокрема, було проаналізовано основні статті Закону та підкреслено на профспілкових аспектах у ньому.
Серед ключових переваг нормативного документу юрисконсульт обласної організації Профспілки виділила наступне:
– закріплення принципу покращення становища працівника на кожному з рівнів колективно-договірного регулювання;
– унеможливлення укладення трудових договорів, що знижують рівень трудових гарантій працівників;
– закріплення пріоритетного права профспілок на ведення колективних переговорів;
– розширення орієнтовного змісту колективних договорів;
– запровадження можливості укладати колективні угоди для профспілок, які не мають репрезентативних партнерських організацій роботодавців.
Також було наголошено, що автоматично з прийняттям ЗУ «Про Колективні договори» було подано Проєкт Закону України “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері колективно-договірної діяльності” (реєстр. № 7629), в якому хотять передбачити оновлений розмір штрафних санкцій:
– ухилення від участі в колективних переговорах – від 10 до 50 н.м.д.г. (чинна норма – від 3 до 10);
– ненадання інформації, необхідної для ведення переговорів і здійснення контролю за виконанням угод, договорів – від 5 до 10 н.м.д.г. (чинна норма – від 1 до 5);
– накладення штрафу за ненадання працівнику особами, які представляють роботодавця, інформації про укладення колективного договору, внесення до нього змін і доповнень – від 5 до 10 н.м.д.г. (наразі відсутній).
Другим спікером семінару виступив Федір Смірнов, спеціаліст обласної організації Профспілки з внутріспілкової та інформаційної роботи. Враховуючи той факт, що сучасне суспільство вимагає постійних ефективних комунікацій на різних майданчиках, темою навчання була «Комунікація з профактивом в умовах воєнного стану, і нформаційні технології та канали комунікації». Спеціаліст висвітлив тему горизонталі комунікації у профспілкових організаціях, проаналізував відмінності між групами та спільнотами, каналами і сторінками у популярних месенджерах та соціальних мережах, детально описав процес створення різних комунікаційних каналів. Наостанок Федір Смірнов поділився з учасниками семінару корисними сервісами та ресурсами для покращення ведення інформаційного напрямку діяльності у профспілкових організаціях.
Пресслужба обласної організації Профспілки