You are currently viewing Семінар Служби правової допомоги Профспілки: законодавчі зміни у сфері освіти

17 травня 2023 року у Києві відбувся семінар уповноважених представників Служби правової допомоги Профспілки працівників освіти і науки України. Участь у роботі ZOOM-навчання взяли представники від усіх областей України.

Мета семінару – представити та обговорити законодавчі зміни щодо регулювання трудових відносин у сфері освіти.

Відкрив роботу заступник Голови Профспілки Сергій Романюк, який ознайомив із планом роботи та основними доповідачами, серед яких фахівці та експерти від освітянської Профспілки, Федерації профспілок України, центру КУ імені Бориса Грінченка.

Аналітичний тон семінару задав заступник голови ФПУ Олександр Шубін, який висвітлив питання щодо проєкту Закону України «Про накопичувальне пенсійне забезпечення», етапи обговорення документу з СПО профспілок та перестороги щодо його прийняття.

Зокрема він підкреслив, що пенсійну систему, безумовно, потрібно оновлювати та проводити широкі дискусії щодо пенсійного законодавства аж до настання стабільної ситуації в країні. На переконання Олександра Шубіна, має бути чітка точка відліку – відбудова та відродження післявоєнної України – і лише тоді, враховуючи усі збитки, руйнації та кількість повернення працездатного населення до нашої держави, можна буде запускати в дію закон і саму систему пенсійного забезпечення у новому форматі.

Про нове в законодавстві України щодо колективних угоди та договорів та власне прийняття нового закону розповіла Ірина Орловська – керівник управління соціального діалогу та колективно-договірного регулювання ФПУ. Зокрема, вона пройшла по основних статтях закону та підкреслила власне профспілкові аспекти у ньому.

Науковий співробітник Аналітичного центру «ОсвітАналітика» Київського університету імені Бориса Грінченка Володимир Божинський зупинився на окремих питання трудових відносин у сфері освіти. У цьому блоці було висвітлено питання сумісництва, строкових трудових договорів з працівниками пенсійного віку, атестації педагогічних працівників у 2023/2024 навчальному році за новим Положенням про атестація, його новел та проблемних аспектів.

Насамкінець роботи уповноважені представники Служби правової допомоги Профспілки обговорили актуальні питань щодо діяльності самої Служби, перспектив її діяльності у поточному році.