You are currently viewing Семінар-навчання з трудового законодавства для голів оргланок

18 квітня 2024 року відбувся онлайн семінар-навчання з трудового законодавства для голів територіальних організацій Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Захід під назвою «Нововведення в трудовому законодавстві України» відкрила голова обласної організації Тетяна Повханич, яка налаштувала учасників на продуктивну працю та підкреслила важливість аналізу законодавчих змін для ефективного використання цих знань у своїй діяльності.

Практичну частину семінару продовжила юрисконсульт обласної організації Ганна Ключевська. Спершу було проаналізовано застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» від 22.11 2023 № 3494-ІХ, який набув чинності  24 грудня 2023 року.

З прийняттям закону відбулися відповідні зміни в КЗпП, Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», Закону України «Про відпустки», Закону України «Про освіту», Закону про фахову передвищу освіту, тощо.

Основні зміни стосувались надання відпусток під час воєнного стану, а саме: відпусток за власний рахунок, відпусток для участі у спортивних змаганнях, відпусток для профспілкового навчання, відпусток при народженні дитини, відпусток після звільнення з військової служби, скасування збереження заробітку педагогів-військовослужбовців, перенесення робочих та вихідних днів та ряд інших.

Також для учасників семінару були висвітлені актуальні питання, які виникають в територіальних організаціях Профспілки (проходження медичних оглядів педагогічних працівників, компенсація за невикористані дні відпустки, подача декларацій керівниками закладів освіти, реорганізація та ліквідація закладу освіти тощо).

В ході роботи заходу було обговорено питання щодо реорганізації ЗВО в рамках проголошеної Урядом реформи вищої освіти, а саме: законопроектів №10399 «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам» та №9600 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти».

Маємо сподівання, що отримані знання допоможуть профспілковим лідерам ще ефективніше виконувати свої завдання щодо захисту прав та гарантій спілчан освітньої галузі Закарпаття.

Пресслужба обласної організації профспілки

 

  • Категорія запису:Новини