Як уже повідомлялося, 14 березня 2025 року відбулася презентація першого профспілкового партнерства між профспілками освітян України та Німеччини за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Мета проєкту – зміцнення соціального діалогу між урядом та профспілками, стратегічне та організаційне зміцнення Профспілки працівників освіти і науки України, сприяння сталому поліпшенню умов праці в освітньому секторі країни. А також – створення сприятливих умов для підвищення привабливості вчительської професії, розвитку сучасної освітньої системи, працевлаштування молодих вчителів та забезпечення якісного майбутнього для молоді в Україні.
У межах реалізації проєкту заплановано підготовку 150 профспілкових мультиплікаторів – активних освітян, які пройдуть фахове навчання для подальшого розвитку профспілкового руху в Україні.
Чому варто стати профспілковим мультиплікатором?
Мультиплікатори відіграють ключову роль у вдосконаленні освітньої системи та зміцненні ролі профспілок в Україні. Участь у проєкті дає можливість:
- пройти профільне навчання з питань трудового права, органайзингу та ведення переговорів;
- розвинути лідерські профспілкові навички для ефективного відстоювання та захисту прав освітян;
- розширити комунікаційні зв’язки з українськими та німецькими профспілками, взяти участь у заходах із обміну досвідом;
- долучитися до зміцнення сучасної, сильної профспілкової організації на усіх рівнях;
- отримати сертифікати про проходження навчання та стати частиною сучасної активної профспілкової спільноти.
Критерії відбору учасників програми
Перевага буде надаватися кандидатам, які відповідають наступним вимогам:
- освітянам, науковцям, працівникам дошкілля, позашкілля, профтех закладів, студентам, які є активними членами Профспілки працівників освіти і науки України;
- мають чітко виражений інтерес до тематики захисту трудових прав, розвитку соціального діалогу та посилення ролі профспілок;
- демонструють лідерський потенціал, ініціативність та здатність об’єднувати людей задля досягнення цілей;
- отові інвестувати свій час і зусилля в участь у тренінгах, навчальних сесіях, зустрічах задля особистого професійного зростання та розвитку лідерських навичок;
- поділяють цінності проєкту та мають мотивацію сприяти реформуванню освітньої системи, поліпшенню умов праці в освітній галузі та розвитку профспілкового руху.
Як подати заявку?
Для участі у конкурсному відборі потрібно обов’язково заповнити реєстраційну форму: GOOGLE-ФОРМА
Дедлайн подачі заявок: 14 квітня 2025 року.
Координатор проєкту:
Ольга Чабанюк – заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України, завідувачка відділу роботи з молоддю.
Додаткова інформація за тел.: +38 (097) 821-41-50, chabaniuk.osv@gmail.com.
Увага! Перед заповненням анкети радимо ознайомитися з презентацією проєкту, яка відбулася в Укрінформі та усіма матеріалами за посиланням чи QR-кодом: