You are currently viewing Профспілкова молодь готова творити своє майбутнє!

ІІ Всеукраїнський молодіжний форум «Профспілкова молодь: твори своє майбутнє» сьогодні, 3 жовтня 2023 року, розпочав свою роботу у Києві.

Учасники форуму об’єдналися, щоб обговорити основні виклики, які стоять перед молодими працівниками та студентською молоддю в умовах повномасштабної війни, і з метою розробки першочергових векторів подальшої роботи.

Відкриваючи роботу форуму, голова Молодіжної ради ФПУ Іванна Храпко наголосила, що пишається кожним членом ради, кожним молодим працівником, який залишився в Україні, та продовжує тут працювати, а також вдячна усім колегами, які на фронті захищають Україну й усіх нас.

«Наразі нам потрібно визначити напрями, у яких, як профспілкова молодь, ми будемо рухатися вперед. І ми сподіваємося, що усі ми разом зможемо обмінятись досвідом, налагодити новий формат соціального діалогу та переглянути підходи до молодіжної роботи у профспілках», – підкреслила Іванна Храпко. 

До відкриття форуму долучилися Естер Лінч, генеральний секретар Європейської конфедерації Профспілок, місія якої зараз перебуває із робочим візитом у Києві; Антон Лєпік, виконавчий секретар Панєвропейської регіональної ради та голова ФПУ Григорій Осовий.

Звертаючись до молодих профспілковців, вона підкреслила, що рада взяти участь у дискусії разом із молоддю, які є лідерами і майбутнім України.

«Для нас важливо зрозуміти, у яких умовах працюють молоді люди в Україні. Європейські профспілки повинні бути поінформовані про ваші потреби, адже коли ми об’єднаємося, ми зможемо подолати будь-які пвиклики», – підкреслила генсек ЄКП Естер Лінч. 

Від соціальних партнерів та участь у першій панельній дискусії «Участь молоді у повоєнній відбудові України та її інтеграція у європейську спільноту» взяли:

  • Владислав Яцук, заступник міністра молоді та спорту України;
  • Юлія Жовтяк, директор Державного центру зайнятості;
  • Юрій Баланюк, голова Національного агентства кваліфікацій;
  • Олена Колеснікова, голова Комітету сталого розвитку Федерації роботодавців України;
  • Ігор Дегнера, голова Державної служби України з питань праці;
  • Світлана Запара, перша заступниця Голови Національної служби посередництва та примирення;
  • Віталій Дудін, проектний координатор Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Відбулася жива дискусія панелістів разом з представниками молоді від різних профспілок та об’єднань. Під час обговорення наголошувалося на тому, що подальший розвиток України залежить і від забезпечення базових потреб щодо житла та підтримки держави, і від того, наскільки успішно кожен громадянин може розкривати свій потенціал у суспільстві, отримувати якісну освіту та знаходити своє місце на ринку праці.

Наступна панельна дискусія під назвою «Молодь в умовах війни: виклики і перспективи», спікеркою якої виступила Ольга Чабанюк – заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України, підкреслила важливість освіти та навчання, зайнятості молоді для відновлення економіки країни, інтеграції та забезпечення працевлаштування для осіб з особливими потребами та молодих ветеранів.

«Виклики сьогодення – це перший крок до нових перспектив. Сьогодні молодь, як ніколи, має згуртуватися і робити усе можливе задля нашої перемоги та відновлення України», – наголосила Ольга Чабанюк. 

Під час роботи форуму також підіймалися актуальні й важливі теми для молодих людей нашої країни. Серед них – виклики і перспективи молоді в умовах війни, погляд профспілкової молоді на адаптацію та модернізацію профруху в Україні в рамках євроінтеграції, трудове законодавства в умовах дії воєнного стану тощо.

У межах форуму ще плануються зустрічі з експертами з питань трудового законодавства, інтерактивне спілкування у форматі живої бібліотеки, ознайомлення з кращими практиками роботи з молоддю європейських профспілок, психологічний практикум тощо.

Бажаємо учасникам форуму плідної праці, натхнення у пошуку рішень, опрацювання кращих європейських практик щодо повоєнного відновлення країни, а також успіхів у важливій справі підтримки та розвитку молоді в Україні.

Довідково

ІІ Всеукраїнський молодіжний форум «Профспілкова молодь: твори своє майбутнє» організовано Федерацією профспілок України спільно з Молодіжно радою ФПУ за сприяння Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Інна Михальченко, 

  • Категорія запису:Новини