You are currently viewing Профспілка спрямувала міжнародним партнерам Заяву щодо підриву Каховської ГЕС

7 червня 2023 року Профспілки працівників освіти і науки України направила Інтернаціоналу освіти, Європейському комітету профспілок освіти та іншим міжнародним партнерським організаціям Заяву щодо Каховської ГЕС. 

У Заяві, зокрема вказано, що знищення одного з найбільших водосховищ в Україні – це найбільша техногенна катастрофа в Європі. Це черговий російський злочин, який екологи порівнюють з вибухом атомної бомби або аварією на атомній електростанції.

Наслідки руйнувань можуть бути катастрофічними. Так, за даними ДСНС, площа ураження та підтоплення становить 1126 км2. У зоні підтоплення опинилися приблизно 80 населених пунктів, на правому березі Дніпра підтоплено 20 населених пунктів та понад 1 900 будинків.

За інформацією Міністерства освіти і науки України, під загрозою опинилися понад 60 закладів освіти. Вибух Каховської ГЕС може призвести до затоплення приблизно 27 дошкільних закладів, 15 шкіл, 6 професійно-технічних та 15 вищих навчальних закладів, а також 2 наукових установ НАН України. Кількість пошкоджень, ймовірно, може збільшитися, адже деякі з цих установ знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

Усі громадяни, які наразі перебувають у зоні підтоплення, серед яких педагоги, викладачі, науковці та студенти, змушені залишити свої домівки та переїхати у безпечні місця або евакуюватися.

Профспілка працівників освіти і науки України рішуче засуджує терористичні акти росії на території незалежної України, проти її народу, екосистеми і закликає міжнародну освітянську спільноту протистояти російській пропаганді в усьому світі та продовжувати підтримку українського народу. 

  • Категорія запису:Новини