17 листопада 2022 року у режимі онлайн відбулося чергове розширене засідання президії комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
Відкриваючи роботу президії голова обласної організації Тетяна Повханич привітала здобувачів вищої освіти з Міжнародним днем студента та побажала прагнення пізнавати незвідане, досягати поставленої перед собою мети, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях.
Відтак, голова облорганізації озвучила перше питання порядку денного «Про роботу первинних профспілкових організацій закладів вищої освіти з фінансового забезпечення трудових прав членів Профспілки.». Було зазначено, що інформація з даного питання готувалася та структурувалася на основі пам’ятки, яку було надіслано усім головам первинних профспілкових організацій закладів вищої освіти. Відповідно, Тетяна Повханич проінформувала присутніх по усім ключовими питанням, зазначеним у пам’ятці. Голови первинних профспілковових організацій працівників Ужгородського національного університету та працівників та студентів Мукачівського державного університету Тамара Суран і Уляна Росола відповідно, доповнили виступ голови обласної організації як співдоповідачі та акцентували на досвіді роботи очолюваних ними організацій. Після аналізу та обговорення даного питання президія рекомендувала профспілковим комітетам закладів вищої освіти вести дієвий контроль за питаннями захисту трудових та соціально-економічних прав членів Профспілки, особливо – оплати праці, відповідно до повноважень, наданих законодавством.
Друге питання Про дії виборних органів Профспілки щодо виконання постанови президії ФПУ від 29.09.2022 р. «Про актуалізацію та осучаснення профспілкового навчання в умовах воєнного стану» висвітлив спеціаліст з внутріспілкової та інформаційної роботи обласної організації Федір Смірнов.
До початку повномасштабного вторгнення рф в Україну профспілкове навчання по праву займало одне з пріоритетних напрямків профспілкової роботи. Організації закладали необхідні кошти на цю статтю у своїх бюджетах та планували різні види підвищення компетенцій членів профспілки галузі.
Однак, реалії такі, що в період воєнного стану переважна більшість територіальних організацій профспілки недостатньо використовують профспілкове навчання як форму спілкування з профспілковим активом, формування у нього знань та професійної компетенції, необхідних для реалізації захисних функцій профспілок.
Федір Смірнов відмітив, що в умовах сьогодення профспілкова освіта має бути орієнтована як на загальнопрофспілкові теми, зокрема, щодо основ профспілкової діяльності та формування базових знань у сфері трудових відносин, так і на спеціалізовані вузькопрофильні програми підготовки фахівців за напрямами: охорони та безпеки праці, трудового законодавства, колективно-договірного регулювання, оплати праці, соціального страхування, органайзингу, сучасної мотивації профспілкового членства тощо.
На завершення роботи було розглянуто ряд внутрішньоспілкових питань та прийнято відповідні постанови.
Пресслужба обласної організації Профспілки