You are currently viewing Паски та допомога для воїнів 128 ОГШБр ЗСУ

Серед традиційних свят в українській культурі є свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни й пов’язують його з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям. У Воскресінні християни вбачають підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування. Українці ретельно готуються до цього дня. Великодень нині символізує загальне відродження й оновлення.

З нагоди свята, зусиллями працівників апарату комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на чолі з Теяною Повханич та за узгодженням із представниками 128-мої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади було зібрано 50 Великодніх пакунків для наших військовослужбовців, які виконують бойові завдання за межами області, а також набори для тих, хто проходить лікування в м. Ужгород. Звісно, не обійшлося у пакунках і без найважливішої обрядової страви українців – паски.

Відтак, 12 квітня 2023 р., в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород, відбулося молитовне освячення понад сотні пасок для відправки українським воїнам-захисникам славної 128-мої окремої гірсько-штурмової бригади Закарпаття Збройних Сил України.

Чин освячення пасок очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатської єпархією Православної Церкви України, військовий капелан, президент Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні ієрея Іллі Канакіна, референта єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, військового капелана.

Після завершення чину освячення пасок, до присутніх з архієрейським словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який подякував представникам профспілкової організації освітян краю за вияв високої духовності, чуйності, людяності, патріотизму та ініціативи щодо організації відправлення на фронт для українських воїнів-захисників освячених пасок. І наголосив на святості та безсмертності прижиттєвого подвигу українського воїнства у російсько-українській війні 2014 – 2023  рр.

Від Закарпатської обласної організації профспілки працівників освіти і науки участь у чині свячення пасок для українського воїнства взяли: Тетяна Повханич (голова організації) та спеціалісти Наталія Кробинець, Федір Смірнов та Юрій Повханич.

Згодом, частина подарункових наборів із сухофруктами, шоколадом, кавою, чаєм, енегретичними батончиками та зворушливими дитячими малюнками були відправлені нашим воїнам, а інша частина передалась військовослужбовцям одного з підрозділів 128-ої бригади в м. Ужгород.

Разом – до Перемоги! Слава ЗСУ! Слава Україні!

Пресслужба обласної організації Профспілки

 

  • Категорія запису:Новини