You are currently viewing Оздоровлення – як важлива складова профспілкової роботи

 Як писав французький письменник Жан де Лабрюйер: «Здоров’я — це те, що люди більше всього прагнуть зберегти і менше всього бережуть». Саме тому важливою складовою роботи Мукачівської міської організації Профспілки працівників освіти і науки є оздоровлення та відпочинок членів профспілки, їх дітей та сімей.

    Відповідно до постанови Закарпатської обласної та Мукачівської міської  організації Профспілки працівників освіти і науки України  «Про завдання організаційних ланок Профспілки щодо оздоровлення і відпочинку членів профспілки та їх дітей у 2022 році» та враховуючи складну ситуацію із забезпеченням безпеки дітей під час можливих повітряних атак, а також відсутність бомбосховищ, оздоровлення дітей та підлітків членів профспілки на базі заміських оздоровчих таборів не здійснювалось. Також довелось відмовитись від оздоровлення та відпочинку членів профспілки та їх дітей на базі відпочинку «Галчонок» у смт. Затока, Одеської області. Відтак, Мукачівською міською організацією Профспілки проведено літнє оздоровлення виключно спілчан тільки на території Закарпатської області  з урахуванням обмежувальних заходів через військову агресією російської федерації проти України.

    Не зважаючи на умови воєнного стану, обласною організацією Профспілки вдалося укласти Договори щодо придбання путівок на оздоровлення та відпочинок працюючих членів профспілки з оздоровчими закладами: ДП клінічний «Синяк» (с. Синяк, №1, Мукачівського району), Товариство з обмеженою відповідальністю Санаторій «ПОЛЯНА» (с. Поляна, вул. Духновича, 104, Свалявського району), Приватне підприємство «Джерело-2» «Санаторій «Орлине гніздо» (м. Виноградів, урочище Виннички, 35).

 За літній період 2022 року оздоровлено  за  Програмою обласної організації в санаторіях Закарпаття 34 членів профспілки згідно виділеної квоти.

   Поряд з цим міською організацією додатково закуплено 9 путівок у ДП «Синяк» та укладено договір  на 9 путівок у Оздоровчий комплекс «Трембіта» (с. Велятино, Хустського району»).

   Оздоровчий комплекс «Трембіта» – це сучасний комплекс, де члени профспілки мали можливість не тільки оздоровитись, але і добре відпочити душею та тілом. Вдале розташування «Трембіти» дозволяє відпочиваючим в повній мірі не тільки насолодитися краєвидами Закарпаття, подихати свіжим та чистим повітрям, чи попити лікувальні Шаянські води, а й відвідати: термальні води Велятина, порибалити в місцевій річці Тиса чи ставку на території комплексу, відвідати страусину, оленячу ферми, чи придбати вироби з лози в селі Іза, а ще поплавати в басейнах. Потрібно відмітити доброзичливий згуртований колектив комплексу, який професійно надавав лікувальне оздоровлення по таким напрямкам:

  • – легеневій патології;
  • – ЛОР-патології;
  • – шлунково-кишковій патології;
  • – захворювання печінки і підшлункової залози;
  • – опорно-рухових захворюваннях;
  • – фізичних та нервових перевантаженнях.

  Підводячи підсумки, потрібно відмітити, що оздоровлення членів Профспілки Мукачівської міської організації влітку 2022 року проведено на належному рівні. Загальна сума витрат 582 510,00 грн, з них кошти міського бюджету – 177 495,00грн. Питання оздоровлення освітян, їх здоров’я та здоровий спосіб життя працівників освіти  – і надалі буде першочерговим завданням та пріоритетом Профспілки.

Христина Михайлова, голова Мукачівської

міської організації Профспілки працівників освіти і науки України