You are currently viewing Організація відпочинку та оздоровлення дітей за кордоном: рішення Уряду

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке спрощує організацію виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок.

За повідомленням Міністерства соціальної політики України цього літа через війну значно менше можливостей організувати оздоровлення та відпочинок для дітей в Україні, тому ведуться перемовини з країнами-партнерами, щоб організувати такий відпочинок за кордоном.

Установи та організації зможуть запрошувати дітей на оздоровлення та відпочинок в сім’ях та закладах, але виключно за наявності листа від центрального або місцевого органу виконавчої влади держави, до якої запрошуються діти, який підтверджує те, що установа, яка запрошує дітей, уповноважена здійснювати організацію оздоровлення та відпочинку дітей з України, і в якому надаються гарантії повернення дітей до України.

Рішення Уряду передбачає, що під час воєнного стану групи дітей зможуть виїжджати за кордон на оздоровлення та відпочинок виключно за наявності згоди Нацсоцслужби.

При подачі пакета документів до уповноваженого органу не потрібно здійснювати їх нотаріальне засвідчення.

Рішенням Уряду передбачений наступний алгоритм дій.

Сторона, що виявила бажання прийняти дітей на оздоровлення та відпочинок за кордоном, має подати до Нацсоцслужби:

1) запрошення на оздоровлення та відпочинок дітей,  в якому зазначається:

  • держава, до якої діти запрошуються;
  • строк, на який виїжджає група дітей,
  • дата їх повернення;
  • кількість запрошених дітей, їх вік;
  • можливість прийняття дітей, які потребують допоміжних засобів реабілітації;
  • умови фінансового забезпечення оздоровлення та відпочинку, проживання, харчування дітей та супроводжуючих осіб;
  • зобов’язання щодо страхування дітей та їх супроводжуючих осіб;
  • інформація про заклади, в яких планується розміщення дітей (адреса закладу), або список сімей, які прийматимуть дітей на оздоровлення та відпочинок з України;
  • гарантії захисту прав дітей, а також повернення до України.

2) лист від центрального або місцевого органу виконавчої влади держави, до якої запрошуються діти, в якому має міститися інформація про те, що сторона, що приймає дітей, уповноважена здійснювати організацію оздоровлення та відпочинку дітей з України в сім’ях і закладах за кордоном, а також гарантії повернення дітей до України.

Національна соціальна сервісна служба України визначає регіони, в яких діти найбільше потребують оздоровлення та відпочинку, та звертається до обласних військових адміністрацій для формування груп дітей та підготовки пакета документів для їх виїзду за кордон на оздоровлення та відпочинок.

Обласна військова адміністрація формує групу дітей, призначає супроводжуючих осіб та подає до Нацсоцслужби пакет документів для виїзду групи дітей за кордон.

Нацсоцслужба здійснює розгляд поданих документів та надає згоду на виїзд організованої групи дітей за кордон.

Також рішення Уряду передбачає, що під час воєнного стану оздоровлення та відпочинок за кордоном дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в сім’ях заборонено. 

Оздоровлення зазначених категорій дітей дозволяється організованими групами в закладах. Діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, які були евакуйовані з України, можуть забезпечуватись послугами з оздоровлення та відпочинку у складі організованих груп виключно на території держави, в якій вони знаходяться.

Довідково

Відповідні зміни внесені до:

Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995  № 57.

Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1167.

  • Категорія запису:Uncategorized