You are currently viewing Онлайн-семінар із питань охорони праці

9 лютого 2023 року відбувся ZOOM-семінар для заступників голів, представників з питань охорони праці обласних, Київської міської організацій Профспілки працівників освіти і науки України.

Зі вступним словом до учасників звернувся Георгій Труханов – Голова Профспілки працівників освіти і науки України і підкреслив важливість безпеки праці освітян.

Далі вела й модерувала захід Любов Гарбаренко – заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України. Основними питаннями навчання стали законодавчі документи про охорону праці та зміни до них.

Перша спікерка – Діана Казакова (провідний інспектор з питань охорони праці Департаменту охорони праці ФПУ) ознайомила учасників із законодавством у сфері охорони праці, перспективою його змін. Також розповіла про вдосконалення Порядку розслідування нещасних випадків та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві та особливостях розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану.

Доповідачка також зупинилася на питаннях виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на період війни.

Представниця профільного міністерства Богдана Рикун (головний спеціаліст відділу з питань організації безпечного освітнього середовища Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик МОН) ознайомила учасників семінару організацією освітнього процесу в умовах воєнного стану та зупинилася на Програмі великої трансформації «Освіта 4.0: Український світанок». Зокрема, було обговорено напрям трансформації освіти «Заклад освіти – територія безпеки та комфорту», спільні проєкти з МВС, програми психічного здоров’я, харчування тощо.

Головний спеціаліст сектору мобілізаційної роботи, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності МОН Віталій Міщенко поінформував про проведення навчання, підвищення кваліфікації та перевірки знань посадових осіб із питань охорони праці та безпеки життєдіяльності на 2023 рік та законодавче підґрунтя для організації таких навчань.

Насамкінець навчання Наталія Дуброва (провідний фахівець з охорони праці та безпеки життєдіяльності Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», член Центральної оглядової комісії Конкурсу) обговорила з учасниками зміни у проведенні Всеукраїнського громадського огляду – конкурсу стану умов і охорони праці в закладах освіти Міністерства освіти і науки України. Також вона презентувала посібник «Основи безпечної праці», який наразі готується до друку, і його буде спрямовано до областей у департаменти освіти.

Заступниця Голови Профспілки Любов Гарбаренко подякувала спікерам за презентації та змістовні доповіді, а учасникам заходу – за увагу та заглиблення у тему, адже безпека праці та здоров’я  людини – то є найвищою цінністю Профспілки.