You are currently viewing Навчання фінансистів структурних ланок обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

23 листопада 2022 року у режимі онлайн відбувся  семінар-навчання бухгалтерів та скарбників районних, об’єднаних  та міських організацій Профспілки, первинних профспілкових організацій закладів вищої освіти.

Відкривала роботу заходу голова Закарпатської обласної організації Профспілки Тетяна Повханич і наголосила, що у такий складний час особливо важливо організовуватись та підвищувати рівень знань та навичок у сфері бухгалтерського обліку та звітності.

Голова обласної організації також зауважила на проблемі щодо контролю за своєчасним та повним надходженням профспілкових внесків від роботодавця, які у відповідності до Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (ч.3 ст.42 Закону) за дорученням працівників автоматично повинні перераховуватися до профспілки.

Закликаючи учасників семінару до активності та допитливості, Тетяна Повханич побажала присутнім отримати максимально корисний результат й передала модерування заходом головному бухгалтеру обласної організації Профспілки Наталії Кробинець. У процесі було  розглянуто методичні рекомендації щодо складання фінансової та статистичної звітності; обговорено показники, мінімуми, величини та податки прийняті у бюджеті на 2023 рік та їх врахування при складанні Кошторису доходів та витрат на 2023 рік.

Так як профспілкові організації не стоять осторонь військових подій, обговорили питання про окремі зміни в оподаткуванні профспілкових організацій та членів профспілки при наданні цільової благодійної допомоги членам профспілки, які постраждали внаслідок збройної агресії рф, фінансової допомоги Збройним Силам України, Національній гвардії України, добровольчим формуванням територіальних громад та іншим військовим формуванням, добровільної передачі майна/речей/засобів гігієни тощо членам галузевої профспілки, які постраждали внаслідок збройної агресії.

Також, обмінялись думками та корисними лайфхаками з оформлення та ведення бухгалтерської документації.

За підсумками проведеної роботи на семінарі-навчанні  вдалося  виявити декілька моментів на які слід звернути увагу профспілковим організаціям для чіткого розуміння та вірного ведення бухобліку та контролю за дохідною та видатковою частиною.

Пресслужба обласної організації Профспілки