You are currently viewing Голови територіальних організацій Профспілки освітньої галузі пройшли навчання з питань охорони праці

Інструктажі працівників із питань охорони праці є одним із основних принципів державної політики в галузі охорони праці. Усі посадові особи один раз на три роки мають проходити навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

З метою підвищення рівня знань з питань охорони праці, за ініціативи Закарпатської обласної організації Профспілки працівники освіти і науки України (голова Тетяна Повханич) був організований  тижневий курс навчання для голів районних, об’єднаних, міських організацій Профспілки, профкомів закладів вищої освіти.

Для зручності, навчання відбувалось у дистанцій формі, а завершення – перевірка знань ─ у вигляді складання іспиту була проведена очно на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

У ході навчання досвідчені лектори ознайомили профактив області із законодавством України про охорону праці, основними положеннями Закону України «Про охорону праці», нормативно-правовими актами з охорони праці в галузі освіти.

Також на професійному рівні слухачі отримали чіткі нормативи щодо:

– заходів електробезпеки;

– гігієни праці;

– надання першої домедичної допомоги;

– права громадян на безпечні і здорові умови праці. Обов’язки роботодавця щодо створення умов праці відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці. Обов’язки працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці;

– організації роботи з пожежної безпеки в установах і закладах освіти;

– правил використання засобів первинного пожежогасіння;

– вимог до об`єктів цивільного захисту в межах підприємств та організацій;

– порядку дій під час техногенних катастроф та військових дій.

Компетентна комісія, на чолі з  директором інституту  Ярославом Сивохопом оцінювала слухачів очно. Як результат – 23 голів територіальних організацій та голова обласної організації Профспілки відмінно склали іспит та отримали посвідчення з охорони праці встановленого зразка.

Пресслужба обласної організації Профспілки