Під час свого візиту до Києва, що відбувся 10 жовтня, Генеральний директор Міжнародної організацій праці Гілберт Ф. Хунбо пообіцяв посилити підтримку України в умовах війни, що триває.
Він наголосив на відданості МОП справі відновлення ринку праці в країні, яка бореться з глибоким впливом війни на її населення і ринок праці.
«Я перебуваю тут, у Києві, щоб підтвердити непохитну відданість МОП підтримці українського народу в цей складний час. Після відкриття першого в історії Представництва МОП у Києві на початку цього року, ми активізуємо зусилля з підтримки економічної стійкості та реформ на ринку праці», – сказав Гілберт Ф. Хунбо.
Генерального директора МОП супроводжував Європейський комісар з питань зайнятості та соціальних прав Ніколас Шміт.
Вони провели дискусії з українськими урядовцями, зокрема з Першим віце-прем’єр-міністром та Міністром економіки Юлією Свириденко, Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністром юстиції Ольгою Стефанішиною, Міністром соціальної політики Оксаною Жолнович та Заступником Глави Офісу Президента Іриною Верещук.
У рамках візиту до Києва Генеральний директор та Єврокомісар зустрілися з представниками організацій роботодавців та профспілок, щоб обговорити їхній життєво важливий внесок у відновлення України.
Вони поспілкувалися з Григорієм Осовим, Головою Федерації профспілок України, з керівниками членських організацій ФПУ, Михайлом Волинцем, головою КВПУ, Дмитром Олійником, президентом Федерації роботодавців України, Василем Кострицею, заступником голови Об’єднання організацій роботодавців України, та Олексієм Мірошниченком, президентом Конфедерації роботодавців України.
Під час переговорів йшлося про важливу роль соціального діалогу у підтримці реформи трудового законодавства та заходів, спрямованих на подолання викликів, що стоять перед українським ринком праці.
«Війна призвела до значних порушень на ринку праці в Україні, спричинивши дефіцит робочої сили в багатьох секторах, таких як будівництво, транспорт, виробництво сталі та сільське господарство. МОП співпрацює зі своїми тристоронніми партнерами для вирішення цих проблем шляхом інвестування у розвиток навичок, покращення умов праці, вдосконалення управління ринком праці та збільшення участі жінок і ветеранів війни у робочій силі», – розповів Гендиректор МОП.
На зустрічі з міжнародними партнерами з розвитку в Києві МОП та ЄК також наголосили на важливості подальшої глобальної підтримки України для забезпечення інклюзивного та тривалого відновлення.
«Рішучість України у відновленні заслуговує на похвалу. Оскільки країна прагне до членства в ЄС, важливо, щоб її нове трудове законодавство не лише відповідало законодавству ЄС, але й відповідало міжнародним трудовим стандартам. Соціальний діалог буде ключовим для забезпечення сталого та ефективного відновлення», – сказав Гілберт Ф. Хунбо.
За матеріалами – ФПУ