Державна служба якості освіти України представляє результати ІІ етапу моніторингового дослідження базових аспектів організації освітнього процесу (якості, безпеки та ресурсів) в закладах фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану, що проведене методом анкетування у грудні минулого року.
Попри складні умови воєнного стану, система фахової передвищої та вищої освіти України демонструє адаптивність і стабільність.
За результатами моніторингового дослідження Державної служби якості освіти України, рівень задоволеності організацією освітнього процесу серед студентів та викладачів залишається високим.
🔹 Якість освіти
39% здобувачів освіти та 36% викладачів оцінили рівень організації освітнього процесу дали найвищу оцінку організації освітнього процесу, а 90% респондентів задоволені форматом навчання – незалежно від його форми (очна, дистанційна чи змішана). Ї
Дистанційний формат підтримують 12% викладачів загалом (у вересні 2023 року таких було 22%), хоча серед тих, хто працює віддалено, цей показник 39%. Тобто переваги очного та змішаного форматів вагоміші для педагогів, хоча й дистанційний формат залишається актуальним за певних умов.
🔹 Виклики та перспективи
Разом із позитивною динамікою помітне і зростання усвідомлення освітніх втрат. Кількість викладачів, які вважають їх значними, зросла майже вдвічі – до 16%. Найбільш критично ситуацію оцінюють у східному регіоні, де 70% педагогів відзначили помірний або значний рівень втрат.
🔹 Практичне застосування
Отримані дані підкреслюють потребу в регіонально диференційованих підходах до подолання освітніх втрат, зокрема з урахуванням безпекової ситуації та ресурсного забезпечення закладів освіти.
Практична цінність матеріалів та інформації, яку Служба отримує внаслідок моніторингових досліджень, — можливість оперативно з’ясувати стан сфери, простежити тенденції, зрозуміти сильні та слабкі сторони освітнього процесу, виявити можливості й загрози, а також розробити рекомендації для застосування окремих позитивних практик та вдалих рішень в освітньому процесі в умовах продовження воєнного стану та в мирний час.
Українська освіта продовжує функціонувати, розвиватися та підтримувати студентів і викладачів, забезпечуючи якість навчального процесу навіть у найскладніших обставинах.
За матеріалами – Державна служба якості освіти України