You are currently viewing День науки у Мукачівському державному університеті

У Мукачівському державному університеті 16 травня 2024 року відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку науки і освіти в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів». Конференція є щорічною і присвячена Дню науки, який цього року відзначається 18 травня.

Конференція об’єднала науковців з Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського, НУ «Львівська політехніка», Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, Закарпатської академії мистецтв, Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ, Ужгородського національного університету, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Хортицької національної академії, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Хмельницького національного університету, Національного університету харчових технологій, КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Малопольського університету ім. Вітольда Пілецького в Освенцимі (Польща), Поморськї академія у Слупську (Польща), Економічного університету в Кракові (Польща), Вищої школи економіки і менеджменту (Братислава, Словаччина). Співорганізаторами конференцій виступили Мукачівська міська рада, Малопольський державний університет імені Вітольда Пілецького в м. Освенцім (Республіка Польща), Поморська академія у Слупську (Республіка Польща). Конференція відбувалася у очному форматі.

Цікавими були дискусії щодо наукових проблем, які особисто представили колеги з Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського, Харківської гуманітарно-педагогічної академії Харківської обласної ради.

Своїми змістовними доповідями учасники конференції мали можливість поділитися під час проведення 5 секційних засідань.

У підсумку науковці зазначили, що зміцнення обороноздатності та економічне зростання країни можливе тільки за рахунок розвитку науки і техніки, єдності освітян та науковців та невичерпної сили творення нової історії держави.

Приємним є те, що конференцію змогла відвідати голова первинної профспілкової організації Комунального закладу “Харківська гуманітарно-педагогічна академія” Харківської обласної ради Людмила Савченко та проректор з науково-педагогічної роботи Інна Репко. Колеги змогли обговорити різні питання профспілкового сьогодення: облаштування укриттів, питання відпусток, оздоровлення та початку вступної кампанії. Після конференції для гостей та здобувачів була проведена екскурсія на виноробне підприємство «COTNAR» для ознайомлення з виноробною галуззю Закарпаття.

Уляна Росола, голова первинної профспілкової організації

працівників та студентів Мукачівського державного університету