You are currently viewing Член профспілки в центрі питань засідання президії

16 лютого 2023 року у м. Ужгород відбулося розширене засідання президії комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України під керівництвом голови обласної організації Тетяни Повханич.

Питання про основні статистичні дані обласної організації Профспілки працівників освіти і науки за 2022 рік озвучив Федір Смірнов, спеціаліст з внутріспілкової та інформаційної роботи обласної організації Профспілки. Було відзначено, що на початок 2023 року в області діє 817 первинних профспілкових організацій із загальною чисельністю  41512 членів профспілки.

Серед основних причин зменшення кількості членських організацій, а відповідно і загальної чисельності членів профспілки, безумовно є повномасштабне військове вторгнення рф в Україну, адже значна частина населення виїхала за кордон разом з дітьми. Серед інших причин: певні зміни в мережі освітніх закладів; припинення освітнього процесу в закладах освіти чи пониженням їх ступеня; об’єднання двох первинних профорганізацій в одну в результаті реорганізації закладів освіти (утворення опорних закладів); відбулось скорочення в ОТГ штатних одиниць сторожів, сезонних кочегарів, обслуговуючого персоналу, бібліотекарів, завгоспів; вихід на пенсію значної кількості науково-педагогічних працівників та скорочення кількості здобувачів вищої освіти в області.

Про розгляд заяв та звернень членів галузевої профспілки в період воєнного стану присутніх проінформувала юрисконсульт обласної організації Профспілки Ганна Ключевська. Найбільш актуальними та поширеними питаннями, з яких зверталися члени профспілки, були наступні: організація роботи закладів освіти в умовах воєнного стану; оплата праці педпрацівників при дистанційному навчанні; дистанційна робота педпрацівників, які виїхали за межі України у зв’язку з воєнними діями; надання відпусток різного типу, у тому числі без збереження заробітної плати на період воєнного стану; правомірність рішень керівників територіальних громад щодо зниження доплат та надбавок до заробітної плати  працівникам закладів освіти; оплата праці сумісників в умовах воєнного стану; дії первинних профспілкових організацій в умовах воєнного стану; продовження строкових трудових договорів з педагогічними працівниками пенсійного віку; виплата відпускних та оздоровчих працівникам закладів освіти при наданні відпустки та інші.

Під час роботи президії також було розглянуто питання про роботу територіальних організацій Профспілки з мобілізованими членами профспілки.

Спеціаліст обласної організації Профспілки Ірина Івановчик відмітила, що територіальні та первинні профспілкові організації здійснюють свою діяльність в умовах війни – підтримують зв’язок зі спілчанами, мобілізованими на військову службу, допомагають їм та їхнім сім’ям у вирішення питань соціально-економічного плану.

Для захисту України станом на 25 січня 2023 року мобілізовані 103 працівники освітніх закладів області – члени галузевої Профспілки, серед яких 69 педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Разом з тим, головам територіальних, первинних  організацій  Профспілки варто звернути увагу на недостатню роботу з соціальними партнерами щодо збереження мобілізованим педагогічним працівникам виплати середньої зарплати, зокрема у тих територіальних громадах, де є достатні залишки освітньої субвенції.

Наостанок було озвучено питання виконання бюджету доходів і витрат обласної організації Профспілки працівників освіти і науки за 2022 рік та визначено дату проведення чергового пленуму комітету обласної організації. З усіх питань порядку денного було прийнято відповідні постанови.

Пресслужба обласної організації Профспілки

  • Категорія запису:Новини